WPML_EXPORT - en to el translation catalogue (1218 entries)

en:  %s translation
el:  %s μετάφραση

en:  - (needs update)
el: - (χρειάζεται ενημέρωση)

en:  elements
el: στοιχεία

en: %1$s Translation
el: %1$s μετάφραση

en: %1$s terms (in original language)
el: %1$s όροι (σε αρχική γλώσσα)

en: %1$sWarning:%2$s You are trying to add a translation using the Fusion Builder Live editor but your site is configured to use the WPML Translation Editor.
el: %1$sΠροσοχή:%2$s Προσπαθείτε να προσθέσετε μια μετάφραση χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα επεξεργασίας Fusion Builder Live, αλλά ο ιστότοπός σας έχει ρυθμιστεί να χρησιμοποιεί το Πρόγραμμα επεξεργασίας μεταφράσεων WPML.

en: %1s cannot receive feedback about the translation automatically. Please log-in to %1s website and report these issues manually.
el: Ο %1s δεν μπορεί να λάβει σχόλια για τη μετάφραση αυτόματα. Παρακαλούμε συνδεθείτε στην ιστοσελίδα %1s και αναφέρετε αυτά τα προβλήματα χειροκίνητα.

en: %d feedback was permanently deleted.
el: %d σχόλιο διαγράφηκε μόνιμα.

en: %d feedback was restored.
el: %d σχόλιο επανήλθε.

en: %d feedback was trashed.
el: %d σχόλιο μπήκε στον κάδο απορριμμάτων.

en: %d feedback was updated.
el: %d σχόλιο ενημερώθηκε.

en: %d feedback were permanently deleted.
el: %d σχόλια διαγράφηκαν μόνιμα.

en: %d feedback were restored.
el: %d σχόλια επανήλθαν.

en: %d feedback were trashed.
el: %d σχόλια μπήκαν στον κάδο απορριμμάτων.

en: %d feedback were updated.
el: %d σχόλια ενημερώθηκαν.

en: %d items remaining...
el: Παραμένουν %d στοιχεία...

en: %s (current locale: %s) - suggested locale(s): %s
el: %s (τρέχουσες τοπικές ρυθμίσεις: %s) – προτεινόμενες ρυθμίσεις: %s

en: %s are currently hidden to visitors.
el: %s: αυτή τη στιγμή κρυμμένη/ες γλώσσες από τους επισκέπτες.

en: %s is currently hidden to visitors.
el: %s είναι αυτή τη στιγμή κρυμμένο για τους επισκέπτες.

en: %s is defined in your theme. The language switcher can only be customized using the theme's CSS.
el: %s έχει οριστεί στο θέμα σας. Η εναλλαγή γλώσσας μπορεί να προσαρμοστεί με χρήση του CSS του θέματος.

en: %s is not translated. %sClick here to make this post type translatable.%s
el: Το %s δεν είναι μεταφρασμένο. %sΚάντε κλικ εδώ για να κάνετε αυτόν τον τύπο αναρτήσεων μεταφράσιμο.%s

en: %s is translated via WPML. %sClick here to change translation options.%s
el: Η μετάαφραση για το %s γίνεται μέσω του WPML. %sΚάντε κλικ εδώ για να αλλάξετε τις επιλογές μετάφρασης.%s

en: %s item
el: %s στοιχείο

en: %s items
el: %s αντικείμενα

en: %s orphan comments found.
el: Βρέθηκαν %s ορφανά σχόλια.

en: %sIMPORTANT:%s You are using a version of WooCommerce Multilingual that is not fully compatible with the current WPML version. The %sproducts translation editor has been deactivated%s for this reason.%sPlease upgrade to %sWooCommerce Multilingual 3.8%s to restore the translation editor for products and use all the other functions.
el: %sΠΡΟΣΟΧΗ:%s Χρησιμοποιείτε μια έκδοση του Πολυγλωσσικού WooCommerce που δεν είναι πλήρως συμβατή με την τρέχουσα έκδοση του WPML. Ο %sεπεξεργαστής μεταφράσεων απενεργοποιήθηκε%s για αυτόν τον λόγο.%sΠραγματοποιήστε αναβάθμιση σε %sΠολυγλωσσικό WooCommerce 3.8%s ώστε να επαναφέρετε τον επεξεργαστή μετάφρασης για προϊόντα που χρησιμοποιούν όλες τις άλλες λειτουργίες.

en: (No title for this post yet)
el: (Δεν υπάρχει ακόμη τίτλος για αυτή την ανάρτηση)

en: (allowed: %s)
el: (επιτρέπονται: %s)

en: * The clean task may take several minutes to complete.
el: * Μπορεί να χρειαστούν αρκετά λεπτά για να ολοκληρωθεί η εργασία εκκαθάρισης.

en: * Your theme has a %s file, which sets the default values for WPML.
el: * Το θέμα σας έχει ένα αρχείο %s που ρυθμίζει τις προεπιλεγμένες τιμές για το WPML.

en: -- Please select --
el: — Επιλέξτε —

en: --None--
el: --Κανένα--

en: --select--
el: --επιλογή--

en: 1. Content language
el: 1. Γλώσσα περιεχομένου

en: 1. Translate these strings:
el: 1. Μεταφράστε αυτές τις συμβολοσειρές:

[ctx: 1/2 Confirm to make duplicated translations independent]
en: You are updating a duplicate post.
el: Ενημερώνετε μια διπλότυπη ανάρτηση.

en: 2. Translation languages
el: 2. Γλώσσες μετάφρασης

en: 2. When you're done translating, return here and run the menu synchronization again. This will use the strings that you translated to update the menus.
el: 2. Όταν ολοκληρώσετε τη μετάφραση, επιστρέψτε εδώ και εκτελέστε ξανά τον συγχρονισμό μενού. Αυτό θα χρησιμοποιήσει τις συμβολοσειρές που μεταφράσατε για την ενημέρωση των μενού.

[ctx: 2/2 Confirm to make duplicated translations independent]
en: To not lose your changes, WPML will set this post to be translated independently.
el: Για να μη χάσετε τις αλλαγές που κάνατε, το WPML θα ορίσει αυτή η ανάρτηση να μεταφραστεί ανεξαρτήτως.

en: 3. Language switcher
el: 3. Εναλλαγέας γλώσσας

en: 4. Compatibility
el: 4. Συμβατότητα

en: 5. Registration
el: 5. Εγγραφή

en: <<< Back
el: <<< Προηγούμενο

en: <i>%s</i> integration
el: <i>%s</i> ενσωμάτωση

en: <p>Some taxonomy terms are out of sync between languages. This means that content in some languages will not have the correct tags or categories.</p>\n\t\t\t <p>In order to synchronize the taxonomies, you need to go over each of them from the following list and click the "Update taxonomy hierarchy" button.</p>
el: <p>Κάποιοι όροι ταξινόμησης δεν είναι συγχρονισμένοι μεταξύ γλωσσών. Αυτό σημαίνει πως το περιεχόμενο σε κάποιες γλώσσες δεν θα έχει τις σωστές ετικέτες ή κατηγορίες.</p>\n\t\t\t <p>Για να συγχρονίσετε τις ταξινομήσεις, θα πρέπει να εξετάσετε κάθε μία από αυτές από τον παρακάτω κατάλογο και να κάνετε κλικ στο κουμπί "Ενημέρωση ιεραρχίας ταξινομήσεων".</p>

en: <strong>WPML notice:</strong> Upgrades to this version are only supported from versions %s and above. To upgrade from version %s, first, download <a%s>2.0.4</a>, do the DB upgrade and then go to this version.
el: <strong>Ειδοποίηση WPML:</strong> Οι αναβαθμίσεις σε αυτήν την έκδοση υποστηρίζονται μόνο από τις εκδόσεις %s ή νεότερες. Για να αναβαθμιστείτε από την έκδοση %s, κάντε λήψη πρώτα του <a%s>2.0.4</a>, εκτελέστε την αναβάθμιση DB και στη συνέχεια μεταβείτε σε αυτήν την έκδοση.

en: A PHP extension stopped the file upload. PHP does not provide a way to ascertain which extension caused the file upload to stop; examining the list of loaded extensions with phpinfo() may help.
el: Μια επέκταση PHP σταμάτησε την αποστολή του αρχείου. Το PHP δεν παρέχει τρόπο εξακρίβωσης για το ποια επέκταση προκάλεσε τη διακοπή της αποστολής του αρχείου: ίσως βοηθήσει το να εξετάσετε τη λίστα των επεκτάσεων που έχουν φορτωθεί με τη χρήση του phpinfo().

en: A different domain per language
el: Διαφορετικός τομέας ανά γλώσσα

en: A memory limit of at least %s is required.
el: Απαιτείται όριο μνήμης τουλάχιστον %s.

en: A memory limit of at least 128MB is required.
el: Απαιτείται όριο διαθέσιμης μνήμης τουλάχιστον 128MB.

en: A page
el: Μία σελίδα

en: AJAX Error:
el: Σφάλμα AJAX:

en: Above post
el: Πάνω από την ανάρτηση

en: Accordion Item Content
el: Περιεχόμενο αντικειμένου ακορντεόν

en: Accordion Item Label
el: Ετικέτα αντικειμένου ακορντεόν

en: Accordion: Content
el: Ακορντεόν: Περιεχόμενο

en: Accordion: Title
el: Ακορντεόν: Τίτλος

en: Accordion: content
el: Accordion: περιεχόμενο

en: Accordion: header content
el: Accordion: περιεχόμενο κεφαλίδας

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activated
el: Ενεργοποιήθηκε

en: Activating...
el: Ενεργοποίηση...

en: Active
el: Ενεργό

en: Add %s
el: Προσθήκη %s

en: Add / Remove languages
el: Προσθήκη / Κατάργηση γλωσσών

en: Add Language
el: Προσθήκη γλώσσας

en: Add a comma-separated list of URL arguments that you want WPML to pass when switching languages.
el: Προσθέστε μια λίστα ορισμάτων URL χωρισμένων με κόμμα τα οποία θέλετε να περνάει κατά την εναλλαγή γλώσσας το WPML.

en: Add a language switcher
el: Προσθήκη εναλλαγής γλώσσας

en: Add a new language switcher to a menu
el: Προσθέτει νέα εναλλαγή γλώσσας σε ένα μενού

en: Add a new language switcher to a widget area
el: Προσθέτει μια νέα εναλλαγή γλώσσας στην περιοχή widget

en: Add a note to the administrator
el: Προσθήκη σημείωσης προς τον διαχειριστή

en: Add a note to the translator
el: Προσθήκη σημείωσης προς τον μεταφραστή

en: Add menu translation:  %s
el: Προσθήκη μενού μετάφρασης:  %s

en: Add the following line:
el: Να προσθέσετε τη γραμμή που ακολουθεί:

en: Add translation
el: Προσθήκη μετάφρασης

en: Add translation to %s
el: Προσθήκη μετάφρασης σε %s

en: Adding language failed.
el: Αποτυχία προσθήκης γλώσσας.

en: Adding translation for: %s.
el: Προσθήκη μετάφρασης για: %s.

en: Additional CSS
el: Πρόσθετο CSS

en: Adds language information to posts and taxonomies that are missing this information.
el: Προστίθενται σχετικές με τη γλώσσα πληροφορίες στις αναρτήσεις και τις ταξινομήσεις στις οποίες δεν υπάρχουν αυτές οι πληροφορίες.

en: Adjust IDs for multilingual functionality
el: Ρύθμιση αναγνωριστικών (ID) για πολυγλωσσική λειτουργία

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Admin language
el: Γλώσσα περιβάλλοντος διαχείρισης

en: Admin replied
el: Ο διαχειριστής απάντησε

en: Advanced settings
el: Προηγμένες ρυθμίσεις

en: Affected Taxonomies
el: Επηρεαζόμενες ταξινομήσεις

en: Alert Content
el: Περιεχόμενο ειδοποίησης

en: Alert description
el: Περιγραφή ειδοποίησης

en: Alert title
el: Τίτλος ειδοποίησης

en: All
el: Όλα

en: All Languages
el: Όλες οι γλώσσες

en: All categories and tags will be translated if possible.
el: Μετάφραση όλων των κατηγοριών και ετικετών εάν αυτό είναι δυνατό

en: All language switchers in your site are affected by the settings in this section.
el: Οι ρυθμίσεις σε αυτή την ενότητα επηρεάζουν όλους τους εναλλαγείς γλώσσας στον ιστότοπό σας.

en: All languages
el: Όλες οι γλώσσες

en: All languages are currently displayed.
el: Αυτή τη στιγμή εμφανίζονται όλες οι γλώσσες.

en: All languages are currently displayed. Choose what to do when site languages are hidden.
el: Αυτή τη στιγμή εμφανίζονται όλες οι γλώσσες. Επιλέξτε τι θα συμβαίνει όταν οι γλώσσες της ιστοσελίδας είναι κρυμμένες.

en: All term names updated
el: Όλα τα ονόματα όρων ενημερώθηκαν

en: All translation data will be lost if you reset WPML's data. They cannot be recovered later.
el: Όλα τα δεδομένα μετάφρασης θα χαθούν αν επαναφέρετε τα δεδομένα του WPML. Δεν θα είναι δυνατή η ανάκτησή τους αργότερα.

en: Allows linking existing translations after changing custom posts definition (name)
el: Καθιστά δυνατή τη σύνδεση υφιστάμενων μεταφράσεων μετά την αλλαγή ορισμού (ονόματος) των προσαρμοσμένων αναρτήσεων

en: Allows linking existing translations after changing custom taxonomies definition (name)
el: Καθιστά δυνατή τη σύνδεση υφιστάμενων μεταφράσεων μετά την αλλαγή ορισμού (ονόματος) των προσαρμοσμένων ταξινομήσεων

en: Always ask for feedback (no time limit for feedback)
el: Να ζητούνται πάντα σχόλια (χωρίς χρονικό όριο για τα σχόλια)

en: Always redirect visitors based on browser language (redirect to home page if translations are missing)
el: Να ανακατευθύνονται πάντοτε οι επισκέπτες βάσει της γλώσσας του προγράμματος περιήγησης (ανακατεύθυνση στην αρχική σελίδα αν λείπουν μεταφράσεις)

en: An attempt to open the URL specified as a root page failed with the following error:
el: Μια προσπάθεια ανοίγματος του URL που προσδιορίστηκε ως ριζική σελίδα απέτυχε με το ακόλουθο σφάλμα:

en: An email has been sent to %s to report the issue. Please check your email for a feedback from their part.
el: Ένα email στάλθηκε σε %s για την αναφορά αυτού του προβλήματος. Παρακαλούμε ελέγξτε το email για σχόλια από την πλευρά τους.

en: Anchor text: primary content
el: Κείμενο αγκύρωσης: πρωτεύον περιεχόμενο

en: Anchor text: secondary content
el: Κείμενο αγκύρωσης: δευτερεύον περιεχόμενο

en: Animated Headline: After text
el: Κινούμενος τίτλος: Μετά το κείμενο

en: Animated Headline: Before text
el: Κινούμενος τίτλος: Πριν το κείμενο

en: Animated Headline: Highlighted text
el: Κινούμενος τίτλος: Επισημασμένο κείμενο

en: Animated Headline: Link URL
el: Κινούμενη κεφαλίδα: URL συνδέσμου

en: Animated Headline: Rotating text
el: Κινούμενος τίτλος: Περιστρεφόμενο κείμενο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply to all users
el: Εφαρμογή για όλους τους χρήστες

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Are you sure you want to delete this language?%sALL the data associated with this language will be ERASED!
el: Είστε βέβαιοι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε αυτή τη γλώσσα;%sΟΛΑ τα δεδομένα που σχετίζονται με αυτή τη γλώσσα θα ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ!

en: Are you sure you want to reset all translation and language data? This operation cannot be reversed!
el: Θέλετε σίγουρα να γίνει επαναφορά όλων των δεδομένων μετάφρασης και γλώσσας; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί!

en: Are you sure you want to reset to the default settings?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να γίνει επαναφορά των προεπιλεγμένων ρυθμίσεων;

en: As early as possible
el: Το νωρίτερο δυνατόν

en: Ask for feedback about translated content that was %1s in the last %2s %3s
el: Να ζητούνται σχόλια για μεταφρασμένο περιεχόμενο που %1s μέχρι και πριν %2s %3s

en: Assign
el: Αντιστοίχιση

en: Assign translation status to duplicated content
el: Ορισμός κατάστασης μετάφρασης στο αντιγραφέν περιεχόμενο

en: Audio: embed code
el: Ήχος: ενσωματωμένος κώδικας

en: Auto sign-in and sign-out users from all domains
el: Αυτόματη είσοδος και έξοδος χρηστών από όλους τους τομείς

en: Auto-generated title. Click to edit.
el: Αυτόματα δημιουργημένος τίτλος. Κάντε κλικ για επεξεργασία.

en: Automatically clear the cache when strings are translated
el: Αυτόματη εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης όταν μεταφράζονται οι συμβολοσειρές

en: Automatically load the theme's .mo file using 'load_textdomain'
el: Αυτόματη φόρτωση του αρχείου .mo του θέματος, χρησιμοποιώντας 'load_textdomain'

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Average rating - %s
el: Μέση βαθμολογία - %s

en: Back
el: Πίσω

en: Back to languages
el: Πίσω στις γλώσσες

en: Background
el: Φόντο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Backwards compatibility
el: Συμβατότητα με προηγούμενες εκδόσεις

en: Because encryption is not supported on your host, the data will only have a basic encoding with the bse64 algorithm.
el: Επειδή η κρυπτογράφηση δεν υποστηρίζεται από τον κεντρικό σας υπολογιστή, τα δεδομένα θα έχουν μόνο βασική κωδικοποίηση αλγόριθμου bse64.

en: Because too many %1$s were found, only the first %2$s results are listed. You can refine the results using the Search field below.
el: Επειδή βρέθηκαν πάρα πολλοί %1$s, μόνο τα πρώτα %2$s αποτελέσματα αναγράφονται. Μπορείτε να περιορίσετε τα αποτελέσματα με τη χρήση του πεδίου Αναζήτηση παρακάτω.

en: Before adding other languages, please select the language existing contents are written in:
el: Προτού προσθέσετε άλλες γλώσσες, παρακαλούμε επιλέξτε τη γλώσσα στην οποία είναι γραμμένο το υπάρχον περιεχόμενο:

en: Below post
el: Κάτω από την ανάρτηση

en: Blockquote: Content
el: Παράθεση τμήματος: Περιεχόμενο

en: Blockquote: Tweet button label
el: Παράθεση τμήματος: Ετικέτα κουμπιού Tweet

en: Blog posts from the site's default language, or translations when they exist
el: Αναρτήσεις ιστολογίου από την προεπιλεγμένη γλώσσα του ιστότοπου, ή μεταφράσεις όπου υπάρχουν

en: Blue
el: Μπλε

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Breadcrumbs: home label text
el: Ίχνη πλοήγησης: κείμενο ετικέτας αρχικής σελίδας

en: Browser language redirect
el: Ανακατεύθυνση γλώσσας προγράμματος περιήγησης

en: Browser language redirect may affect your site's indexing
el: H ανακατεύθυνση της γλώσσας του προγράμματος περιήγησης ενδέχεται να επηρεάσει τη δημιουργία ευρετηρίου του ιστότοπού σας

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Button
el: Κουμπί

en: Button: Link
el: Κουμπί: Σύνδεσμος

en: Button: Link URL
el: Κουμπί: URL συνδέσμου

en: Button: Text
el: Κουμπί: Κείμενο

en: Call to Action: Button link
el: Κλήση σε δράση: Σύνδεσμος κουμπιού

en: Call to Action: Button text
el: Κλήση σε δράση: Κείμενο κουμπιού

en: Call to Action: Heading
el: Κλήση σε δράση: Επικεφαλίδα

en: Call to Action: Text
el: Κλήση σε δράση: Κείμενο

en: Call to action: button
el: Κλήση σε δράση: κουμπί

en: Call to action: description
el: Κλήση σε δράση: περιγραφή

en: Call to action: link
el: Κλήση σε δράση: σύνδεσμος

en: Call to action: ribbon title
el: Κλήση σε δράση: τίτλος κορδέλας

en: Call to action: title
el: Κλήση σε δράση: τίτλος

en: Callout: Call to action text
el: Επεξήγηση: Κείμενο κλήσης σε δράση

en: Callout: Heading
el: Επεξήγηση: Επικεφαλίδα

en: Callout: Link
el: Επεξήγηση: Σύνδεσμος

en: Callout: Text
el: Επεξήγηση: Κείμενο

en: Can't create a duplicate. A translation is in progress.
el: Αδυναμία δημιουργίας διπλότυπου. Μία μετάφραση βρίσκεται σε εξέλιξη.

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Canvas content
el: Περιεχόμενο καμβά

en: Card: anchor link
el: Κάρτα: σύνδεσμος αγκύρωσης

en: Card: anchor text primary content
el: Κάρτα: αγκύρωση πρωτεύοντος περιεχομένου κειμένου

en: Card: anchor text secondary content
el: Κάρτα: αγκύρωση δευτερεύοντος περιεχομένου κειμένου

en: Card: back text content
el: Κάρτα: οπίσθιο περιεχόμενο κειμένου

en: Card: front text content
el: Κάρτα: εμπρόσθιο περιεχόμενο κειμένου

en: Cards: Read More Text
el: Κάρτες: Ανάγνωση περισσότερου κειμένου

en: Cards: Separator Between
el: Κάρτες: Διαχωριστής μεταξύ

en: Change
el: Αλλαγή

en: Change default language
el: Αλλαγή προεπιλεγμένης γλώσσας

en: Change language
el: Αλλαγή γλώσσας

en: Change menu order for %s
el: Αλλαγή σειράς μενού για το %s

en: Changing the site's default language can cause some content to disappear.
el: Η αλλαγή της προεπιλεγμένης γλώσσας του ιστότοπου μπορεί να προκαλέσει την εξαφάνιση κάποιου περιεχομένου.

en: Check for orphan comments
el: Έλεγχος για την ύπαρξη ορφανών σχολίων

en: Check for updates
el: Έλεγχος ενημερώσεων

en: Checking...
el: Γίνεται έλεγχος...

en: Choose a menu
el: Επιλέξτε ένα μενού

en: Choose a widget area
el: Επιλέξτε μια περιοχή widget

en: Choose how to determine which language visitors see contents in
el: Επιλέξτε πώς θα καθοριστεί σε ποια γλώσσα θα βλέπουν το περιεχόμενο οι επισκέπτες

en: Choose language:
el: Επιλέξτε γλώσσα:

en: Choose what to do when translating content with this field:
el: Επιλέξτε τι πρέπει να συμβαίνει όποτε μεταφράζεται κείμενο που περιέχει αυτό το πεδίο:

en: Classic: Read More Text
el: Κλασικό: Ανάγνωση περισσότερου κειμένου

en: Classic: Separator Between
el: Κλασικό: Διαχωριστής μεταξύ

en: Clean orphan comments
el: Εκκαθάριση ορφανών σχολίων

en: Clean up
el: Εκκαθάριση

en: Clear all colors
el: Απαλοιφή όλων των χρωμάτων

en: Clear cache now
el: Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης τώρα

en: Clear language information and repopulate languages
el: Εκκαθάριση των στοιχείων γλώσσας και επαναφόρτωση γλωσσών

en: Clear log
el: Απαλοιφή αρχείου καταγραφής

en: Clear the cache in WPML
el: Απαλοιφή της προσωρινής μνήμης στο WPML

en: Code
el: Κωδικός

en: Color themes:
el: Θέματα χρωμάτων:

en: Communication:
el: Επικοινωνία:

en: Compatibility reporting
el: Αναφορά συμβατότητας

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Completed: %1$d posts were processed for "%2$s".
el: Ολοκληρώθηκε: %1$d αναρτήσεις επεξεργάστηκαν για "%2$s".

en: Configuration for compatibility between your active plugins and theme is updated automatically on daily basis.
el: Η ρύθμιση παραμέτρων για συμβατότητα μεταξύ των ενεργών προσθηκών (plugin) και του θέματος ενημερώνεται αυτόματα σε καθημερινή βάση.

en: Configure
el: Ρύθμιση παραμέτρων

en: Configure WPML
el: Ρύθμιση του WPML

en: Connect this post?
el: Σύνδεση αυτής της ανάρτησης;

en: Connect with translations
el: Σύνδεση με μεταφράσεις

en: Contact Form: Button Text
el: Φόρμα επικοινωνίας: Κείμενο κουμπιού

en: Contact Form: Checkbox Text
el: Φόρμα επικοινωνίας: Κείμενο πλαισίου ελέγχου

en: Contact Form: Email Field Placeholder
el: Φόρμα επικοινωνίας: Σύμβολο κράτησης θέσης email

en: Contact Form: Name Field Placeholder
el: Φόρμα επικοινωνίας: Σύμβολο κράτησης θέσης πεδίου ονόματος

en: Contact Form: Phone Field Placeholder
el: Φόρμα επικοινωνίας: Σύμβολο κράτησης θέσης πεδίου τηλεφώνου

en: Contact Form: Redirect Link
el: Φόρμα επικοινωνίας: Σύνδεσμος ανακατεύθυνσης

en: Contact Form: Subject Field Placeholder
el: Φόρμα επικοινωνίας: Σύμβολο κράτησης θέσης πεδίου θέματος

en: Contact Form: Success Message
el: Φόρμα επικοινωνίας: Μήνυμα επιτυχίας

en: Contact Form: Terms and Conditions
el: Φόρμα επικοινωνίας: Όροι και προϋποθέσεις

en: Contact Form: Your Message Placeholder
el: Φόρμα επικοινωνίας: Σύμβολο κράτησης θέσης Το μήνυμά σας

en: Contact the translator
el: Επικοινωνήστε με τον μεταφραστή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content Area: content
el: Περιοχή περιεχομένου: περιεχόμενο

en: Content Slider: Slide call to action link
el: Στοιχείο ελέγχου μετάβασης περιεχομένου: Ολίσθηση συνδέσμου κλήσης σε δράση

en: Content Slider: Slide call to action text
el: Στοιχείο ελέγχου μετάβασης περιεχομένου: Ολίσθηση κειμένου κλήσης σε δράση

en: Content Slider: Slide content
el: Στοιχείο ελέγχου μετάβασης περιεχομένου: Στοιχείο ελέγχου μετάβασης περιεχομένου

en: Content Slider: Slide heading
el: Στοιχείο ελέγχου μετάβασης περιεχομένου: Επικεφαλίδα στοιχείου ελέγχου μετάβασης

en: Copied From the Original
el: Αντιγράφηκαν από το πρωτότυπο

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy content from %s
el: Αντιγραφή περιεχομένου από %s

en: Copy from original
el: Αντιγραφή από το πρωτότυπο

en: Copy from original to translation
el: Αντιγραφή από το πρωτότυπο στη μετάφραση

en: Copy once
el: Αντιγραφή μία φορά

en: Copy publishing date to translations
el: Αντιγραφή ημερομηνίας δημοσίευσης στις μεταφράσεις

en: Copy taxonomy to translations
el: Αντιγραφή ταξινόμησης σε μεταφράσεις

en: Copy to all languages
el: Αντιγραφή σε όλες τις γλώσσες

en: Correct post type assignment for translations of custom post types in case something went wrong.
el: Διορθώστε την αντιστοίχιση τύπου ανάρτησης για τις μεταφράσεις των προσαρμοσμένων τύπων ανάρτησης σε περίπτωση που κάτι πήγε στραβά.

en: Correct terms count in case something went wrong with translated contents.
el: Διορθώστε τους όρους σε περίπτωση που κάτι πήγε στραβά όσον αφορά το μεταφρασμένο περιεχόμενο.

en: Corrected by:
el: Διορθώθηκε από:

en: Could not fetch the status from %s.
el: Αδυναμία λήψης της κατάστασης από %s.

en: Could not send the report to %s.
el: Αδυναμία αποστολής της αναφοράς σε %s.

en: Countdown: Label days
el: Αντίστροφη μέτρηση: label ημερών

en: Countdown: Label hours
el: Αντίστροφη μέτρηση: label ωρών

en: Countdown: Label minutes
el: Αντίστροφη μέτρηση: label λεπτών

en: Countdown: Label seconds
el: Αντίστροφη μέτρηση: label δευτερολέπτων

en: Counter: number prefix
el: Μετρητής: πρόθημα αριθμού

en: Counter: number suffix
el: Μετρητής: επίθημα αριθμού

en: Create duplicate
el: Δημιουργία διπλότυπου

en: Create root page.
el: Δημιουργία ριζικής σελίδας.

en: Creating new tables...
el: Δημιουργία νέων πινάκων...

en: Current content language
el: Τρέχουσα γλώσσα περιεχομένου

en: Current language
el: Τρέχουσα γλώσσα

en: Current language background color
el: Χρώμα φόντου τρέχουσας γλώσσας

en: Current language font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς τρέχουσας γλώσσας

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Custom fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom flag
el: Προσαρμοσμένη σημαία

en: Custom language switchers
el: Προσαρμοσμένοι εναλλαγείς γλώσσας

[ctx: Custom languuage switcher description: external link text]
en: insert WPML's switchers in custom locations
el: εισαγάγετε τους εναλλαγείς του WPML σε προσαρμοσμένες θέσεις

[ctx: Custom languuage switcher description: text]
en: Need more options? See how you can %s.
el: Χρειάζεστε περισσότερες επιλογές; Δείτε πώς μπορείτε %s.

en: Custom taxonomies
el: Προσαρμοσμένες ταξινομήσεις

en: Customize
el: Προσαρμογή

en: Customize the language switcher
el: Προσαρμογή εναλλαγέα γλώσσας

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: Data saved
el: Δεδομένα που αποθηκεύτηκαν

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Deactivate WPML Page Builders
el: Απενεργοποίηση του WPML Page Builders

en: Debug information
el: Στοιχεία εκσφαλμάτωσης

en: Default admin language (currently %s)
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα διαχείρισης (αυτή τη στιγμή: %s)

en: Default admin language:
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα διαχείρισης:

en: Default language (currently %s)
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα (αυτή τη στιγμή: %s)

en: Default locale
el: Προεπιλεγμένες τοπικές ρυθμίσεις

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete language switcher
el: Διαγραφή εναλλαγής γλώσσας

en: Delete permanently
el: Μόνιμη διαγραφή

en: Deleted comments:
el: Διαγραμμένα σχόλια:

en: Description
el: Περιγραφή

en: Detailed error log
el: Λεπτομερές αρχείο καταγραφής σφάλματος

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Different languages in directories
el: Διαφορετικές γλώσσες στους καταλόγους

en: Disable browser language redirect
el: Απενεργοποίηση ανακατεύθυνσης γλώσσας προγράμματος περιήγησης

en: Disable cache for language switcher templates
el: Απενεργοποίηση cache για πρότυπα επιλογής γλώσσας

en: Disable this feature
el: Απενεργοποίηση αυτής της δυνατότητας

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Dismiss this notice.
el: Κλείσιμο αυτής της ειδοποίησης.

en: Display Flag
el: Εμφάνιση σημαίας

en: Display alternative languages in the HEAD section.
el: Εμφάνιση εναλλακτικών γλωσσών στο τμήμα ΚΕΦΑΛΙΔΑΣ (HEAD).

en: Display hidden languages
el: Εμφάνιση κρυμμένων γλωσσών

en: Display mode for blog posts has changed
el: Η λειτουργία προβολής για αναρτήσεις ιστολογίου άλλαξε

en: Display on language:
el: Εμφάνιση γλώσσας:

en: Divider Text
el: Διαχωριστικό κείμενο

en: Do not make '%s' translatable
el: Να μη γίνεται το '%s' μεταφράσιμο

en: Do not show it
el: Να μην εμφανίζεται

en: Do nothing
el: Καμία ενέργεια

en: Do you really want to remove this item?
el: Θέλετε σίγουρα να αφαιρέσετε αυτό το στοιχείο;

en: Do you want to continue?
el: Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Don't have a key for this site? %sGenerate a key for this site%s
el: Δεν έχετε κλειδί για αυτόν τον ιστότοπο; %sΔημιουργήστε ένα κλειδί για αυτόν τον ιστότοπο%s

en: Don't translate
el: Να μην μεταφραστεί

en: Done
el: Τέλος

en: Done!
el: Ολοκληρώθηκε!

en: Done.
el: Ολοκληρώθηκε.

en: Download
el: Λήψη αρχείων

en: Drag and drop the languages to change their order
el: Σύρετε και αποθέστε τις γλώσσες για να τους αλλάξετε σειρά

en: Dropdown
el: Αναπτυσσόμενη λίστα

en: Dropdown content
el: Περιεχόμενο αναπτυσσόμενου μενού

en: Duplicate
el: Διπλότυπο

en: Duplicate existing media for translated content
el: Αντιγραφή υφιστάμενων μέσων για δημιουργία μεταφρασμένου περιεχομένου

en: Duplicate featured image from original
el: Αντιγραφή προβεβλημένης εικόνας από το πρωτότυπο

en: Duplicate featured image to translations
el: Αντιγραφή προβεβλημένης εικόνας στις μεταφράσεις

en: Duplicate featured images for translations
el: Αντιγραφή προβεβλημένων εικόνων για μεταφράσεις

en: Duplicate media attachments for translations
el: Αντιγραφή συνημμένων μέσων για μεταφράσεις

en: Duplicate the featured images for translated content
el: Αντιγραφή προβεβλημένων εικόνων για δημιουργία μεταφρασμένου περιεχομένου

en: Duplicate uploaded media from original
el: Αντιγραφή σταλθέντων πολυμέσων από αρχικά κείμενα

en: Duplicate uploaded media to translations
el: Αντιγραφή σταλθέντων πολυμέσων στις μεταφράσεις

en: Duplicating featured images. %d left
el: Αντιγραφή προβεβλημένων εικόνων. Απομένουν ακόμη %d

en: Duplicating featured images: done!
el: Αντιγραφή προβεβλημένων εικόνων: ολοκληρώθηκε!

en: Duplicating media. %d left
el: Αντιγραφή μέσων. Απομένουν ακόμη %d

en: Duplicating media: done!
el: Αντιγραφή μέσων: ολοκληρώθηκε!

en: Dynamic content string: %s
el: Συμβολοσειρά δυναμικού περιεχομένου: %s

en: E-mail sent to translation service
el: Το e-mail στάλθηκε σε υπηρεσία μετάφρασης

en: Each user can choose the admin language. You can edit your language preferences by visiting your <a href="%s">profile page</a>.
el: Κάθε χρήστης μπορεί να επιλέξει τη γλώσσα διαχειριστή. Μπορείτε να επεξεργαστείτε τις προτιμήσεις γλώσσας σας αν επισκεφτείτε τη <a href="%s">σελίδα προφίλ</a> σας.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Footer Language Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγής γλώσσας υποσέλιδου

en: Edit Menu Language Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγής γλώσσας μενού

en: Edit Post Translations Language Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγής γλώσσας μεταφράσεων ανάρτησης

en: Edit Shortcode Actions Language Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγής γλώσσας ενεργειών σύντομου κωδικού

en: Edit Widget Area Language Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγής γλώσσας περιοχής widget

en: Edit feedback
el: Επεξεργασία σχολίων

en: Edit language switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγής γλώσσας

[ctx: Edit languages page: page title]
en: Edit Languages
el: Επεξεργασία γλωσσών

[ctx: Edit languages page: sentence #1]
en: This table allows you to edit languages for your site. Each row represents a language.
el: Αυτός ο πίνακας σας επιτρέπει να επεξεργάζεστε γλώσσες για τον ιστότοπό σας. Κάθε σειρά αντιπροσωπεύει μια γλώσσα.

[ctx: Edit languages page: sentence #2]
en: For each language, you need to enter the following information:
el: Για κάθε γλώσσα, θα πρέπει να εισάγετε τις ακόλουθες πληροφορίες:

[ctx: Edit languages page: subtitle #1]
en: Code:
el: Κωδικός:

[ctx: Edit languages page: subtitle #1, description]
en: a unique value that identifies the language. Once entered, the language code cannot be changed.
el: Μια μοναδική τιμή που ταυτοποιεί τη γλώσσα. Αφού εισαχθεί, ο κωδικός γλώσσας δεν μπορεί να αλλάξει.

[ctx: Edit languages page: subtitle #2]
en: Translations:
el: Μεταφράσεις:

[ctx: Edit languages page: subtitle #2, description]
en: the way the language name will be displayed in different languages.
el: ο τρόπος που θα εμφανίζεται το όνομα της γλώσσας σε διαφορετικές γλώσσες.

[ctx: Edit languages page: subtitle #3]
en: Flag:
el: Σημαία:

[ctx: Edit languages page: subtitle #3, description]
en: the flag to display next to the language (optional). You can either upload your own flag or use one of WPML's built in flag images.
el: η σημαία που θα εμφανίζεται δίπλα στη γλώσσα (προαιρετικό). Μπορείτε είτε να μεταφορτώσετε τη δική σας σημαία ή να χρησιμοποιήσετε μία από τις ενσωματωμένες εικόνες σημαιών του WPML.

[ctx: Edit languages page: subtitle #4]
en: Default locale:
el: Προεπιλεγμένες τοπικές ρυθμίσεις:

[ctx: Edit languages page: subtitle #4, description]
en: This determines the locale value for this language. You should check the name of WordPress localization file to set this correctly.
el: Αυτό καθορίζει την τιμή τοπικής ρύθμισης για αυτή τη γλώσσα. Θα πρέπει να ελέγξετε το όνομα του αρχείου τοπικής προσαρμογής του WordPress για να το ορίσετε σωστά αυτό.

[ctx: Edit languages page: subtitle #5]
en: Encode URLs:
el: Κωδικοποίηση URL:

[ctx: Edit languages page: subtitle #5, description]
en: yes/no, determines if URLs in this language are encoded or use ASCII characters (leave ‘no’ if you are not sure).
el: το ναι/όχι καθορίζει αν τα URL σε αυτή τη γλώσσα είναι κωδικοποιημένα ή χρησιμοποιούν χαρακτήρες ASCII (αφήστε το "όχι" αν δεν είστε σίγουροι).

[ctx: Edit languages page: subtitle #6, description]
en: the code Google expects for this language. The hreflang should contain at least the language code (usually, made of two letters), or, if you want to specify the country/region, it sould be the same information as the locale name, but in a slightly different format. If the locale for Canadian French is fr_CA, the corresponding hreflang would be fr-ca. Instead of an underscore, use a dash (-) and all letters should be lowercase.
el: ο κωδικός που περιμένει το Google για αυτή τη γλώσσα. Το hreflang πρέπει να περιλαμβάνει τουλάχιστον τον κωδικό γλώσσας (συνήθως αποτελείται από δύο γράμματα), ή αν θέλετε να προσδιορίσετε τη χώρα/περιοχή, θα πρέπει να είναι οι ίδιες πληροφορίες με το τοπικό όνομα, αλλά με ελαφρώς διαφορετική μορφή. Αν η τοπική ρύθμιση για γαλλικά Καναδά είναι fr_CA, το αντίστοιχο hreflang θα πρέπει να είναι be fr-ca. Αντί για κάτω παύλα, χρησιμοποιήστε παύλα (-) και όλα τα γράμματα πρέπει να είναι μικρά.

en: Edit root page.
el: Επεξεργασία ριζικής σελίδας.

en: Edit the %s translation
el: Επεξεργασία της μετάφρασης %s

en: Edit this page to add translations
el: Επεξεργαστείτε αυτή τη σελίδα για να προσθέσετε μεταφράσεις

en: Edit translation
el: Επεξεργασία μετάφρασης

en: Editing language:
el: Γλώσσα επεξεργασίας:

en: Elements to include in the language switcher.
el: Στοιχεία προς συμπερίληψη στην εναλλαγή γλώσσας.

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable Translation Feedback
el: Ενεργοποίηση σχολίων μετάφρασης

en: Enable Translation Feedback module
el: Ενεργοποίηση λειτουργικής μονάδας Σχολίων μετάφρασης

en: Enable cache for language switcher templates
el: Ενεργοποίηση cache για πρότυπα επιλογής γλώσσας

en: Encode URLs
el: Κωδικοποίηση διευθύνσεων URL

en: Enter CSS to add to the page. This is useful when you want to add styling to the language switcher, without having to edit the CSS file on the server.
el: Πληκτρολογήστε CSS που θα προστεθεί στη σελίδα. Αυτό είναι χρήσιμο όταν θέλετε να προσθέσετε στυλ στην εναλλαγή γλώσσας, χωρίς να χρειάζεται να επεξεργαστείτε το αρχείο CSS στον διακομιστή.

en: Enter textdomain:
el: Εισαγωγή textdomain:

en: Enter the site key, from your wpml.org account, to receive automatic updates for WPML on this site.
el: Εισαγάγετε το κλειδί ιστότοπου, μέσα από τον λογαριασμό σας στο wpml.org, για να λαμβάνετε αυτόματες ειδοποιήσεις για το WPML σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: Enter the title of the widget or leave empty for no title.
el: Δώστε τον τίτλο του widget ή αφήστε το κενό αν δεν θέλετε να έχει τίτλο.

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error adding flag.
el: Σφάλμα προσθήκης σημαίας.

en: Error adding native name.
el: Σφάλμα κατά την προσθήκη του εγγενούς ονόματος.

en: Error adding translation %1$s for %2$s.
el: Σφάλμα κατά την προσθήκη της μετάφρασης %1$s για %2$s.

en: Error uploading flag file.
el: Σφάλμα κατά την αποστολή αρχείου σημαίας.

en: Error: Language not found.
el: Σφάλμα: Δεν κατέστη δυνατή η εύρεση της γλώσσας.

en: Error: No custom field
el: Σφάλμα: Δεν υπάρχει προσαρμοσμένο πεδίο

en: Error: Please activate WPML Translation Management plugin
el: Σφάλμα: Παρακαλούμε ενεργοποιήστε την προσθήκη Διαχείρισης Μετάφρασης WPML

en: Error: Please provide translation action
el: Σφάλμα: Παρακαλούμε παράσχετε την ενέργεια μετάφρασης

en: Error: Something is wrong with field value. Translation preferences can not be set.
el: Σφάλμα: Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα αναφορικά με την τιμή του πεδίου. Δεν είναι δυνατός ο ορισμός προτιμήσεων μετάφρασης.

en: Error: This is a built in language. You can't delete it.
el: Σφάλμα: Αυτή είναι μία από τις βασικές γλώσσες. Δεν μπορείτε να τη διαγράψετε.

en: Error: WPML Translation Management plugin not initiated
el: Σφάλμα: Η προσθήκη Διαχείρισης Μετάφρασης WPML δεν αρχικοποιήθηκε

en: Error: data not saved
el: Σφάλμα: τα δεδομένα δεν αποθηκεύτηκαν

en: Experimental
el: Πειραματικό

en: Expiration date for Translation Feedback module:
el: Ημερομηνία λήξης για τη μονάδα σχολίων μετάφρασης:

en: Failed to update the feedback.
el: Αποτυχία ενημέρωσης των σχολίων.

en: Failed to write file to disk.
el: Αποτυχία εγγραφής αρχείου στον δίσκο.

en: Feedback
el: Σχόλια

en: Feedback list navigation
el: Πλοήγηση καταλόγου σχολίων

en: Feedback:
el: Σχόλια:

en: File extension not allowed.
el: Μη επιτρεπόμενη επέκταση αρχείου.

en: Finalizing upgrade...
el: Οριστικοποίηση αναβάθμισης...

en: Find how you can update PHP.
el: Μάθετε πώς μπορείτε να ενημερώσετε το PHP.

en: Finish
el: Τέλος

en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: First menu item
el: Πρώτο στοιχείο μενού

en: First page
el: Πρώτη σελίδα

en: Fix WPML tables collation
el: Διόρθωση συρραφής πινάκων WPML

en: Fix element_type collation
el: Διόρθωση σειράς ταξινόμησης element_type

en: Fix post type assignment for translations
el: Σταθερή αντιστοίχιση τύπου ανάρτησης για τις μεταφράσεις

en: Fix terms count
el: Διόρθωση αριθμού όρων

en: Fixes the collation of WPML tables in order to match the collation of default WP tables.
el: Διορθώνει τη συρραφή των πινάκων WPML, ώστε να ταιριάζει με τη συρραφή των προεπιλεγμένων πινάκων WP.

en: Fixes the collation of the element_type column in icl_translations in case this setting changed for your posts.post_type column.
el: Πραγματοποιεί διόρθωση της σειράς ταξινόμησης της στήλης element_type στο icl_translations σε περίπτωση που αυτή η ρύθμιση άλλαξε για τις αναρτήσεις σας.post_type column.

en: Flag
el: Σημαία

en: Flip Box: Button link
el: Πλαίσιο αναστροφής: Σύνδεσμος κουμπιού

en: Flip Box: Button text
el: Πλαίσιο αναστροφής: Κείμενο κουμπιού

en: Flip Box: Description text side A
el: Πλαίσιο αναστροφής: Κείμενο περιγραφής πλευρά Α

en: Flip Box: Description text side B
el: Πλαίσιο αναστροφής: Κείμενο περιγραφής πλευρά Β

en: Flip Box: Title text side A
el: Πλαίσιο αναστροφής: Κείμενο τίτλου πλευρά Α

en: Flip Box: Title text side B
el: Πλαίσιο αναστροφής: Κείμενο τίτλου πλευρά Β

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Footer language switcher
el: Εναλλαγή γλώσσας υποσέλιδου

en: For "%s"
el: Για "%s"

en: For WPML components you can receive updates from your %s or automatically, after you register WPML.
el: Για τα στοιχεία του WPML μπορείτε να λαμβάνετε ενημερώσεις από τον %s σας ή αυτόματα, αφότου κάνετε εγγραφή στο WPML.

en: For advanced access or to completely uninstall WPML and remove all language information, use the %stroubleshooting%s page.
el: Για προηγμένη πρόσβαση ή για πλήρη απεγκατάσταση του WPML και αφαίρεση όλων των στοιχείων γλώσσας, χρησιμοποιήστε τη σελίδα %sαντιμετώπιση προβλημάτων%s.

en: For retrieving debug information if asked by support person, use the %sdebug information%s page.
el: Για την ανάκτηση πληροφοριών εντοπισμού σφαλμάτων αν ζητηθούν από ένα άτομο της υποστήριξης πελατών, χρησιμοποιήστε τη σελίδα %sπληροφορίες εντοπισμού σφαλμάτων%s.

en: Form: Acceptance Text
el: Φόρμα: Κείμενο αποδοχής

en: Form: Button text
el: Φόρμα: Κείμενο κουμπιού

en: Form: Checkbox Options
el: Φόρμα: Επιλογές πλαισίου ελέγχου

en: Form: Email Content
el: Φόρμα: Περιεχόμενο email

en: Form: Email from name
el: Φόρμα: Email από όνομα

en: Form: Email subject
el: Φόρμα: Θέμα email

en: Form: Email subject 2
el: Φόρμα: Θέμα email 2

en: Form: Error message
el: Φόρμα: Μήνυμα σφάλματος

en: Form: Field HTML
el: Φόρμα: HTML πεδίου

en: Form: Field label
el: Φόρμα: Ετικέτα πεδίου

en: Form: Field placeholder
el: Φόρμα: Σύμβολο κράτησης θέσης πεδίου

en: Form: Invalid message
el: Φόρμα: Μήνυμα άκυρου

en: Form: Redirect to URL
el: Φόρμα: Ανακατεύθυνση σε URL

en: Form: Required message
el: Φόρμα: Μήνυμα απαιτούμενου

en: Form: Success message
el: Φόρμα: Μήνυμα επιτυχίας

en: Form: name
el: Φόρμα: όνομα

en: Getting started guide
el: Οδηγός εκκίνησης

en: Go to WPML Network settings.
el: Μετάβαση στις ρυθμίσεις δικτύου WPML.

en: Go to previous page
el: Μετάβαση στην προηγούμενη σελίδα

en: Go to the first page
el: Μετάβαση στην πρώτη σελίδα

en: Go to the last page
el: Μετάβαση στην τελευταία σελίδα

en: Go to the next page
el: Μετάβαση στην επόμενη σελίδα

en: Good news! Your site has no orphan comments.
el: Καλά νέα! Ο ιστότοπός σας δεν έχει ορφανά σχόλια.

en: Got it
el: Το κατάλαβα

en: Gray
el: Γκρι

en: Group does not exist.
el: Η ομάδα δεν υπάρχει.

en: HTML file
el: Αρχείο HTML

en: HTTP code: %s (%s)
el: Κωδικός HTTP: %s (%s)

en: Heading
el: Κεφαλίδα

en: Heading: Link
el: Επικεφαλίδα: Σύνδεσμος

en: Heading: Link URL
el: Κεφαλίδα: URL συνδέσμου

en: Headline text content
el: Περιεχόμενο κειμένου τίτλου

en: Hidden languages:
el: Κρυφές γλώσσες:

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide language switchers on the root page
el: Απόκρυψη εναλλαγής γλώσσας στη ριζική σελίδα

en: Hide languages
el: Απόκρυψη γλωσσών

en: Hide system fields
el: Απόκρυψη πεδίων συστήματος

en: Hide this notice.
el: Απόκρυψη αυτής της ειδοποίησης.

en: Hierarchy Synchronization
el: Συγχρονισμός ιεραρχίας

en: Hover
el: Κατάδειξη

en: How to fix
el: Τρόπος διόρθωσης

en: How to handle languages without translation
el: Πώς να αντιμετωπίζονται οι γλώσσες χωρίς μετάφραση

en: How to handle media for new content:
el: Τρόπος μεταχείρισης μέσων για νέο περιεχόμενο:

en: How to translate Block editor content
el: Πώς να μεταφράσετε περιεχόμενο από τον Επεξεργαστή μπλοκ

en: I am about to reset all translation and language data.
el: Πρόκειται να επαναφέρω όλα τα δεδομένα μετάφρασης και γλώσσας.

en: I can see a lot of language errors
el: Βλέπω πολλά γλωσσικά λάθη

en: I can't understand anything
el: Δεν καταλαβαίνω τίποτα

en: I will add it manually (%1sinstructions%2s)
el: Θα το προσθέσω μη αυτόματα (%1sinstructions%2s)

en: I will clear the cache manually after translating strings
el: Θα κάνω μόνος μου εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης μετά τη μετάφραση των συμβολοσειρών

en: Icon Box: Description text
el: Πλαίσιο εικονιδίου: Κείμενο περιγραφής

en: Icon Box: Link
el: Πλαίσιο εικονιδίου: Σύνδεσμος

en: Icon Box: Title text
el: Πλαίσιο εικονιδίου: Κείμενο τίτλου

en: Icon List: Link URL
el: Κατάλογος εικονιδίων: URL συνδέσμου

en: Icon List: Text
el: Κατάλογος εικονιδίων: Κείμενο

en: Icon link
el: Σύνδεσμος εικονιδίου

en: Icon style:
el: Στιλ εικονιδίου:

en: Icon: Link
el: Εικονίδιο: Σύνδεσμος

en: Icon: Link URL
el: Εικονίδιο: URL συνδέσμου

en: Icon: Text
el: Εικονίδιο: Κείμενο

en: If some content appears gone, it might be because you switched the site's default language from %s to %s.
el: Αν κάποιο περιεχόμενο φαίνεται εξαφανισμένο, αυτό μπορεί να οφείλεται στο γεγονός πως αλλάξατε την προεπιλεγμένη γλώσσα του ιστότοπου από %s σε %s.

en: If you are a human, do not fill in this field.
el: Αν είστε άνθρωπος, μη συμπληρώνετε αυτό το πεδίο.

en: If you are using the Advanced Translation Editor, you will lose the translations that are in progress, as well as the existing translation memory and glossary. You will also lose access to purchases, invoices, and history related to your work with the Advanced Translation Editor.
el: Αν χρησιμοποιείται τον Προηγημένο Επεξεργαστή Μετάφρασης, θα χάσετε τις μεταφράσεις που βρίσκονται σε εξέλιξη, καθώς και την υπάρχουσα μεταφραστική μνήμη και το γλωσσάρι. Θα χάσετε επίσης πρόσβαση σε αγορές, τιμολόγια και ιστορικό που σχετίζονται με την εργασία σας στον Προηγημένο Επεξεργαστή Μετάφρασης.

en: If you don't have a WPML.org account or a valid subscription, you can %spurchase%s one and get later upgrades, full support and 30 days money-back guarantee.
el: Αν δεν έχετε λογαριασμό στο WPML.org ή έγκυρη συνδρομή, μπορείτε να %sαγοράσετε%s τώρα και να έχετε αργότερα αναβαθμίσεις, πλήρη υποστήριξη και εγγύηση επιστροφής χρημάτων διάρκειας 30 ημερών.

en: Image Box: Description text
el: Πλαίσιο εικόνας: Κείμενο περιγραφής

en: Image Box: Link
el: Πλαίσιο εικόνας: Σύνδεσμος

en: Image Box: Title text
el: Πλαίσιο εικόνας: Κείμενο τίτλου

en: Image: Caption
el: Εικόνα: Λεζάντα

en: Image: Link URL
el: Εικόνα: URL σύνδεσης

en: In progress
el: Σε εξέλιξη

en: In this version of WPML, you can give your taxonomy terms the same name across multiple languages. You need to update %d taxonomy terms on your website so that they display the same name without any language suffixes.
el: Σε αυτήν την έκδοση του WPML, μπορείτε να δώσετε στους όρους ταξινόμησής σας το ίδιο όνομα σε πολλές γλώσσες. Θα χρειαστεί να ενημερώσετε %d όρους ταξινόμησης στον ιστότοπό σας, ώστε να εμφανίζουν το ίδιο όνομα χωρίς κανένα επίθεμα γλώσσας.

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Installed
el: Έχει εγκατασταθεί

[ctx: Integration requirement notice title for translation editor: enable action]
en: Enable it now
el: Ενεργοποίηση τώρα

en: Invalid character in language code.
el: Μή έγκυρος χαρακτήρας στον κωδικό γλώσσας.

en: Invalid language code
el: Μη έγκυρος κωδικός γλώσσας

en: Invalid nonce.
el: Άκυρο nonce.

en: Invalid request!
el: Άκυρο αίτημα!

en: Issue tracking in %s
el: Παρακολούθηση προβλήματος σε %s

en: Issues with translations
el: Προβλήματα με μεταφράσεις

en: It could be improved
el: Χρήζει βελτίωσης

en: It is OK
el: Είναι OK

en: It is perfect!
el: Είναι τέλεια!

en: It looks like languages per directories will not function.
el: Οι γλώσσες ανά καταλόγους δεν λειτουργούν.

en: It looks like the {extension_name} extension, which is required by WPML, is not installed. Please refer to this link to know how to install this extension: {link_to_libxml_documentation}.
el: Φαίνεται ότι η επέκταση {extension_name}, η οποία απαιτείται από το WPML, δεν έχει εγκατασταθεί. Ανατρέξτε σε αυτόν τον σύνδεσμο, για να μάθετε πώς να εγκαταστήσετε αυτήν την επέκταση: {link_to_libxml_documentation}.

en: It looks like the {extension_name} extension, which is required by WPML, is outdated. Please refer to this link to know why a more recent version of the module is required: {link_to_outdated_libxml}.
el: Φαίνεται ότι η επέκταση {extension_name}, η οποία απαιτείται από το WPML, είναι παλιά. Ανατρέξτε σε αυτόν τον σύνδεσμο, για να μάθετε γιατί απαιτείται μια πιο πρόσφατη έκδοση της λειτουργικής μονάδας: {link_to_outdated_libxml}.

en: Item cannot be added (parent not translated)
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη του στοιχείου (δεν μεταφράστηκε το γονικό στοιχεί)

en: Item changed position
el: Το στοιχείο άλλαξε θέση

en: Item will be added
el: Θα προστεθεί το στοιχείο

en: Item will be copied
el: Το στοιχείο θα αντιγραφεί

en: Item will be removed
el: Το στοιχείο θα απομακρυνθεί

en: Job removed
el: Η εργασία καταργήθηκε

en: Label translation
el: Μετάφραση ετικέτας

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language Flag
el: Σημαία γλώσσας

en: Language Switcher
el: Εναλλαγή γλώσσας

en: Language URL format
el: Μορφότυπο URL γλωσσών

en: Language filtering for AJAX operations
el: Φιλτράρισμα γλώσσας για λειτουργίες AJAX

en: Language menu items style:
el: Στυλ στοιχείων μενού γλώσσας:

en: Language name
el: Όνομα γλώσσας

en: Language name added as a parameter
el: Το όνομα γλώσσας προστεθημένο ως παράμετρος

en: Language name in current language
el: Όνομα γλώσσας στην τρέχουσα γλώσσα

en: Language of this %s
el: Γλώσσα αυτού του/αυτής της %s

en: Language switcher colors
el: Χρώματα εναλλαγής γλώσσας

en: Language switcher options
el: Επιλογές εναλλαγής γλωσσών

[ctx: Language switcher preview]
en: Action
el: Ενέργεια

[ctx: Language switcher preview]
en: Actions
el: Ενέργ.

[ctx: Language switcher preview]
en: Position
el: Θέση

[ctx: Language switcher preview]
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Language switcher style:
el: Στυλ εναλλαγής γλώσσας:

en: Language switcher type
el: Τύπος εναλλαγής γλώσσας

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Last Update Time could not be determined
el: Αδυναμία εξακρίβωσης χρόνου τελευταίας ενημέρωσης

en: Last checked on %s
el: Τελευταίος έλεγχος στις %s

en: Last menu item
el: Τελευταίο στοιχείο μενού

en: Last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Later in the head section (priority %d)
el: Πιο κάτω στο τμήμα κεφαλίδας (προτεραιότητα %d)

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more about passing data between domains
el: Μάθετε περισσότερα για τη μεταφορά δεδομένων μεταξύ των τομέων

en: Learn more about translation feedback
el: Περισσότερες πληροφορίες για τα σχόλια μετάφρασης

en: Leave the text box to auto-save
el: Βγείτε από το πλαίσιο κειμένου για αυτόματη αποθήκευση

en: Legend:
el: Υπόμνημα:

en: Let's get it working for you. Please contact %1sWPML support%2s and give them the following error details:
el: Αφήστε μας να το δουλέψουμε για εσάς. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το %1sτμήμα υποστήριξης WPML%2s και δώστε τους τις ακόλουθες λεπτομέρειες σφάλματος:

en: Link to home of language for missing translations
el: Σύνδεση στην αρχική σελίδα γλωσσών για μεταφράσεις που λείπουν

en: Links to translation of posts
el: Σύνδεσμοι που οδηγούν στη μετάφραση αναρτήσεων

en: List of languages
el: Λίστα γλωσσών

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Loading ...
el: Φόρτωση ...

en: Loading Language Data for {post_name}
el: Φόρτωση γλωσσικών δεδομένων για: {post_name}

en: Localization options
el: Επιλογές τοπικής προσαρμογής

en: Login: Button text
el: Σύνδεση: Κείμενο κουμπιού

en: Login: Password label
el: Σύνδεση: Ετικέτα κωδικού πρόσβασης

en: Login: Password placeholder
el: Σύνδεση: Σύμβολο κράτησης θέσης κωδικού πρόσβασης

en: Login: User label
el: Σύνδεση: Ετικέτα χρήστη

en: Login: User placeholder
el: Σύνδεση: Σύμβολο κράτησης θέσης χρήστη

en: Main Page (no parent)
el: Κύρια σελίδα (χωρίς γονική)

en: Make %s the original language for this %s
el: Να γίνει η γλώσσα "%s" η αρχική γλώσσα για αυτόν τον (αυτήν την / αυτό το)  %s

en: Make '%s' appear as translated
el: Το '%s' να εμφανίζεται ως μεταφρασμένο

en: Make '%s' translatable
el: Επιλογή του '%s' ως 'προς μετάφραση'

en: Make themes work multilingual
el: Δημιουργία πολυγλωσσικών θεμάτων

en: Manage Languages
el: Διαχείριση γλωσσών

en: Manage Media translation
el: Διαχείριση μετάφρασης μέσων

en: Manage Navigation
el: Διαχείριση περιήγησης

en: Manage Sticky Links
el: Διαχείριση Sticky Links

en: Manage String Translation
el: Διαχείριση μετάφρασης συμβολοσειρών

en: Manage Support
el: Διαχείριση υποστήριξης

en: Manage Taxonomy Translation
el: Διαχείριση μετάφρασης ταξινόμησης

en: Manage Theme and Plugin localization
el: Διαχείριση τοπικοποίησης θεμάτων και προσθηκών

en: Manage Translation Analytics
el: Διαχείριση μετρήσεων μετάφρασης

en: Manage Translation Management
el: Διαχείριση της Διαχείρισης μεταφράσεων

en: Manage Troubleshooting
el: Διαχείριση αντιμετώπισης προβλημάτων

en: Manage WPML Menus Sync
el: Διαχείριση συγχρονισμού μενού WPML

en: Manage WooCommerce Multilingual
el: Διαχείριση του (πολυγλωσσικού) WooCommerce Multilingual

en: Map: Address
el: Χάρτης: Διεύθυνση

en: Margin
el: Περιθώριο

en: Mark as fixed
el: Σήμανση ως διορθωμένο

en: Mark as new
el: Σήμανση ως νέο

en: Max execution time
el: Μέγιστος χρόνος εκτέλεσης

en: Max memory limit
el: Μέγιστο όριο μνήμης

en: Media Carousel: link URL
el: Καρουζέλ μέσων: URL συνδέσμου

en: Media Translation
el: Μετάφραση πολυμέσων

en: Media Translation Documentation
el: Τεκμηρίωση μετάφρασης μέσων

en: Media attachments
el: Συνημμένα πολυμέσων

en: Memory limit
el: Όριο μνήμης

en: Memory usage
el: Χρήση μνήμης

en: Menu
el: Μενού

en: Menu Anchor
el: Μενού αγκύρωσης

en: Menu Option: auto_add
el: Επιλογή μενού: auto_add

en: Menu Options will be updated
el: Οι επιλογές μενού θα ενημερωθούν

en: Menu language switcher
el: Εναλλαγή γλώσσας μενού

en: Menu synchronization will sync the menu structure from the default language of %s to the secondary languages.
el: Ο συγχρονισμός μενού θα συγχρονίσει τη δομή του μενού από την προεπιλεγμένη γλώσσα %s στις δευτερεύουσες γλώσσες.

en: Menu(s) syncing complete.
el: Ο συγχρονισμός του(των) μενού ολοκληρώθηκε.

en: Messages and notifications
el: Μηνύματα και ειδοποιήσεις

en: Missing a temporary folder.
el: Λείπει ένας προσωρινός φάκελος.

en: Missing key "%s".
el: Απόν κλειδί "%s".

en: Missing post ID
el: Λείπει το αναγνωριστικό ανάρτησης

en: Missing step
el: Λείπει κάποιο βήμα

en: Modal content
el: Modal περιεχόμενο

en: Move to trash
el: Μετακίνηση στον κάδο ανακύκλωσης

en: Multilingual Content Setup
el: Διαμόρφωση πολυγλωσσικού περιεχομένου

[ctx: Multilingual WordPress with WPML: second part]
en: with WPML
el: με WPML

en: Multiple options
el: Πολλαπλές επιλογές

en: Name
el: Όνομα

en: Native language name
el: Όνομα μητρικής γλώσσας

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Needs update
el: Απαιτείται ενημέρωση

en: Network settings
el: Ρυθμίσεις δικτύου

en: Never show this
el: Να μην εμφανίζεται ποτέ

en: New
el: Νέα

en: New Menu Language Switcher
el: Νέα εναλλαγή γλώσσας μενού

en: New Widget Area language switcher
el: Νέα εναλλαγή γλώσσας περιοχής widget

en: Next
el: Επόμενο

en: Next >>>
el: Επόμενο >>>

en: Next Label
el: Επόμενη ετικέτα

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: No
el: Όχι

en: No %1$s found.
el: Δεν βρέθηκε %1$s.

en: No Batch
el: Καμία δέσμη

en: No Translation requests selected.
el: Δεν επιλέχτηκε κανένα αίτημα μετάφρασης.

en: No feedback found.
el: Δεν βρέθηκαν σχόλια.

en: No file was uploaded.
el: Δεν στάλθηκε κανένα αρχείο.

en: No menus found
el: Δεν βρέθηκαν μενού

en: No posts found
el: Δεν βρέθηκαν αναρτήσεις

en: No such post for ID = %d
el: Δεν υπάρχει τέτοια ανάρτηση για το αναγνωριστικό (ID) = %d

en: No translator available for this language pair.
el: Δεν διατίθεται μεταφραστής για αυτό το ζεύγος γλωσσών.

en: No worries, the full functionality is preserved in WPML String Translation.
el: Μην ανησυχείτε, διατηρείται η πλήρης λειτουργικότητα στη Μετάφραση Συμβολοσειρών WPML.

en: Normal
el: Κανονικό

en: Not available
el: Μη διαθέσιμο

en: Not installed
el: Δεν έχει εγκατασταθεί

en: Not translatable
el: Μη μεταφράσιμο

en: Not translated
el: Δεν μεταφράστηκε

en: Not valid
el: Μη έγκυρος

en: Note: Custom taxonomies and custom fields are shared across different post types.
el: Σημείωση: Οι προσαρμοσμένες ταξινομήσεις και πεδία χρησιμοποιούνται από κοινού σε όλους τους τύπους αναρτήσεων.

en: Note: WPML must be activated on the primary site or must be network activated.
el: Σημείωση: το WPML πρέπει να ενεργοποιηθεί στον κύριο ιστότοπο ή μέσω δικτύου.

en: Note: auto-adjust IDs will increase the number of database queries for your site.
el: Σημείωση: η αυτόματη ρύθμιση αναγνωριστικών (ID) θα αυξήσει τον αριθμό ερωτημάτων βάσης δεδομένων για τον ιστότοπό σας.

en: Note: if you edited the custom post declaration you may need to re-configure WPML to mark it as translatable.
el: Σημείωση: εάν επεξεργαστήκατε την προσαρμοσμένη δήλωση ταχυδρομείου μπορεί να χρειαστεί να διαμορφώσετε ξανά το WPML για να την επισημάνετε ως δυνάμενη να μεταφραστεί.

en: Note: if you edited the custom taxonomy declaration you may need to re-configure WPML to mark it as translatable.
el: Σημείωση: εάν επεξεργαστήκατε τη δήλωση προσαρμοσμένης ταξινόμησης ενδεχομένως να χρειαστεί να διαμορφώσετε ξανά το WPML για να ορίσετε ότι είναι δυνατό να μεταφραστεί αυτή.

en: Nothing Found Message
el: Μήνυμα "Δεν βρέθηκε τίποτα"

en: Nothing Sync
el: Όχι συγχρονισμός

en: Nothing to configure.
el: Καμία ρύθμιση παραμέτρων.

en: Nothing to sync.
el: Δεν υπάρχει τίποτε προς συγχρονισμό.

en: Notice does not exist.
el: Η ειδοποίηση δεν υπάρχει.

en: Notice does not exists.
el: Η ειδοποίηση δεν υπάρχει.

en: Number Counter: Number Prefix
el: Μετρητής αριθμού: Πρόθημα αριθμού

en: Number Counter: Number Suffix
el: Μετρητής αριθμού: Επίθημα αριθμού

en: Number Counter: Text after number
el: Μετρητής αριθμού: Κείμενο μετά από αριθμό

en: Number Counter: Text before number
el: Μετρητής αριθμού: Κείμενο πριν από αριθμό

en: Old Name
el: Παλαιό όνομα

en: One more step before you can translate on %s
el: Ένα ακόμη βήμα πριν να μπορείτε να μεταφράσετε σε %s

en: Only translated blog posts (never display posts from the default language on translation languages)
el: Μόνο μεταφρασμένες αναρτήσεις ιστολογίου (να μην εμφανίζονται ποτέ αναρτήσεις από την προεπιλεγμένη γλώσσα ή γλώσσες μετάφρασης)

en: Operate WooCommerce Multilingual. Everything on WCML except the settings tab.
el: Χρήση όλων των δυνατοτήτων του WooCommerce Multilingual. Όλες οι δυνατότητες του WCML εκτός από εκείνες στην καρτέλα ρυθμίσεων.

en: Optional
el: Προαιρετικά

en: Order of languages
el: Σειρά γλωσσών

en: Original language
el: Αρχική γλώσσα

en: Original post:
el: Αρχική ανάρτηση:

en: Original term
el: Αρχικός όρος

en: Original:
el: Πρωτότυπο:

en: Other language background color
el: Χρώμα φόντου άλλης γλώσσας

en: Other language font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς άλλης γλώσσας

en: Overwrite existing translations
el: Αντικατάσταση υπαρχόντων μεταφράσεων

en: Overwrite with %s content.
el: Αντικατάσταση με περιεχόμενο σε: %s.

en: PHP %1$s and above are recommended. PHP %2$s is the minimum requirement.
el: Προτείνεται PHP %1$s και μεταγενέστερο. Το PHP %2$s είναι ελάχιστη απαίτηση.

en: Padding
el: Αναπλήρωση

en: Page builders options
el: Επιλογές δόμησης σελίδας

en: Pass arguments via GET (the url)
el: Μεταφορά των ορισμάτων μέσω GET (στο URL)

en: Pass arguments via POST
el: Μεταφορά των ορισμάτων μέσω POST

en: Pass session arguments between domains through the language switcher
el: Μεταφορά των ορισμάτων συνεδριών μεταξύ των τομέων μέσω της εναλλαγής γλώσσας

en: Photo: Link
el: Φωτογραφία: Σύνδεσμος

en: Placeholder
el: Χαρακτήρας κράτησης θέσης

en: Please give some examples of errors and how would you improve them:
el: Παρακαλούμε δώστε μερικά παραδείγματα λαθών και πώς θα μπορούσατε να τα βελτιώσετε:

en: Please go to the %1$s page and click on "%2$s" to fix this problem.
el: Παρακαλούμε μεταβείτε στη σελίδα %1$s και κάντε κλικ στο "%2$s" για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα.

en: Please go to the %sPlugins%s page and enable the WPML Multilingual CMS plugin before trying to configure the plugin.
el: Παρακαλούμε μεταβείτε στη σελίδα %sΠροσθήκες%s και ενεργοποιήστε την προσθήκη WPML Multilingual CMS πριν προσπαθήσετε να διαμορφώσετε την προσθήκη.

en: Please log-out and login again in order to be able to access the admin features in all language domains.
el: Πραγματοποιήστε έξοδο και είσοδο ξανά, για να αποκτήσετε πρόσβαση στις λειτουργίες διαχείρισης σε όλους τους τομείς γλωσσών.

en: Please make backup of your database before using this.
el: Παρακαλούμε δημιουργήστε εφεδρικά αντίγραφα της βάσης δεδομένων σας προτού χρησιμοποιήσετε αυτό.

en: Please make sure that you've saved all the changes. We will have to reload the page.
el: Βεβαιωθείτε ότι έχουν αποθηκευτεί όλες οι αλλαγές. Θα πρέπει να φορτωθεί ξανά η σελίδα.

en: Please make sure to save your post, if you've made any change, before proceeding with this action!
el: Παρακαλούμε μην ξεχάσετε να αποθηκεύσετε την ανάρτησή σας εάν πραγματοποιήσατε οποιαδήποτε αλλαγή προτού εκτελέσετε αυτή την ενέργεια!

en: Please note that all translations you have sent to remote translation services will be lost if you reset WPML's data. They cannot be recovered later.
el: Να έχετε υπόψη ότι όλες οι μεταφράσεις που έχετε στείλει σε απομακρυσμένες υπηρεσίες μετάφρασης θα χαθούν αν επαναφέρετε τα δεδομένα του WPML. Δεν θα είναι δυνατή η ανάκτησή τους αργότερα.

en: Please note that currently, you can translate the slugs of taxonomy terms but it is not possible to %s.
el: Παρακαλούμε σημειώστε ότι επί του παρόντος, μπορείτε να μεταφράσετε τα slug όρων ταξινόμησης, αλλά δεν είναι δυνατή η %s.

en: Please note: language codes cannot be changed after adding languages. Make sure you enter the correct code.
el: Παρακαλούμε σημειώστε: οι κωδικοί γλώσσας δεν μπορούν να αλλάξουν μετά την προσθήκη γλωσσών. Φροντίστε να εισαγάγετε τον σωστό κωδικό.

en: Please provide a short description of the website so that translators know what background is required from them.
el: Παρακαλούμε δώστε μια σύντομη περιγραφή του ιστοτόπου σας ώστε οι μεταφραστές να γνωρίζουν ποιο γνωστικό υπόβαθρο απαιτείται να διαθέτουν.

en: Please rate this translation:
el: Παρακαλούμε βαθμολογήστε αυτή τη μετάφραση:

en: Please save the settings first by clicking Save.
el: Παρακαλούμε πρώτα αποθηκεύστε τις ρυθμίσεις πατώντας Αποθήκευση.

en: Please select what to show for the root url.
el: Παρακαλούμε να επιλέξετε τι θα εμφανίζεται για το ριζικό url.

en: Please update all components which you are using.
el: Ενημερώστε όλα τα στοιχεία που χρησιμοποιείτε.

en: Please, enter required data.
el: Παρακαλούμε, εισαγάγετε τα απαιτούμενα δεδομένα.

en: Please, enter valid data.
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε έγκυρα δεδομένα.

en: Plugin Name
el: Όνομα προσθήκης

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Position of hreflang links
el: Θέση συνδέσμων hreflang

en: Position of link(s):
el: Θέση συνδέσμου/ων:

en: Position:
el: Θέση:

en: Post Translation Text
el: Κείμενο μετάφρασης ανάρτησης

en: Post Translations
el: Μεταφράσεις αναρτήσεων

en: Post Types Translation
el: Μετάφραση τύπων αναρτήσεων

en: Post not found
el: Δεν βρέθηκε δημοσίευση

en: Post type and source language assignment have been fixed for
el: Έχει οριστικοποιηθεί ο τύπος ανάρτησης και η αντιστοίχιση πηγαίας γλώσσας για

en: Post types
el: Τύποι ανάρτησης

en: Post without a title
el: Ανάρτηση χωρίς τίτλο

en: Posts Slider: More Link Text
el: Ρυθμιστικό δημοσιεύσεων: Περισσότερο κείμενο συνδέσμου

en: Posts and pages synchronization
el: Συγχρονισμός αναρτήσεων και σελίδων

en: Posts: Button Text
el: Δημοσιεύσεις: Κείμενο κουμπιού

en: Posts: Cards Read more text
el: Αναρτήσεις: Κείμενο καρτών Διαβάστε περισσότερα

en: Posts: Classic Read more text
el: Αναρτήσεις: Κλασικό κείμενο Διαβάστε περισσότερα

en: Posts: More Link Text
el: Δημοσιεύσεις: Περισσότερο κείμενο συνδέσμου

en: Posts: Next Label
el: Αναρτήσεις: Επόμενη ετικέτα

en: Posts: No Results Message
el: Δημοσιεύσεις: Μήνυμα μηδέν αποτελέσματος

en: Posts: Previous Label
el: Αναρτήσεις: Προηγούμενη ετικέτα

en: Posts: Terms Label
el: Δημοσιεύσεις: Ετικέτα όρων

en: Preferences saved.
el: Οι προτιμήσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Preserve URL arguments
el: Διατήρηση ορισμάτων URL

en: Preserving URL arguments
el: Διατήρηση ορισμάτων URL

en: Preview update failed
el: Η ενημέρωση προεπισκόπησης απέτυχε

en: Previous Label
el: Προηγούμενη ετικέτα

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Price Table: Button link
el: Πίνακας τιμών: Σύνδεσμος κουμπιού

en: Price Table: Button text
el: Πίνακας τιμών: Κείμενο κουμπιού

en: Price Table: Footer additional info
el: Πίνακας τιμών: Επιπλέον πληροφορίες υποσέλιδου

en: Price Table: Heading
el: Πίνακας τιμών: Επικεφαλίδα

en: Price Table: Period
el: Πίνακας τιμών: Περίοδος

en: Price Table: Ribbon title
el: Πίνακας τιμών: Τίτλος κορδέλας

en: Price Table: Sub heading
el: Πίνακας τιμών: Δευτερεύουσα επικεφαλίδα

en: Price list: title
el: Τιμοκατάλογος: τίτλος

en: Price table: text
el: Πίνακας τιμών: κείμενο

en: Pricing list: description
el: Κατάλογος τιμών: περιγραφή

en: Pricing list: link
el: Κατάλογος τιμών: σύνδεσμος

en: Pricing table: Button link
el: Πίνακας τιμών: Σύνδεσμος κουμπιών

en: Pricing table: Button text
el: Πίνακας τιμών: Κείμενο κουμπιών

en: Pricing table: Duration
el: Πίνακας τιμών: Διάρκεια

en: Pricing table: Feature
el: Πίνακας τιμών: Χαρακτηριστικό

en: Pricing table: Price
el: Πίνακας τιμών: Τιμή

en: Pricing table: Title
el: Πίνακας τιμών: Τίτλος

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Processing translations...
el: Γίνεται επεξεργασία των μεταφράσεων...

en: Progress: Inner text
el: Πρόοδος: Εσωτερικό κείμενο

en: Progress: Title
el: Πρόοδος: Τίτλος

en: Quote content
el: Περιεχόμενο φράσης

en: Quote: cite content
el: Φράση: περιεχόμενο παραπομπής

en: REST API is disabled, blocking some features of WPML
el: Το REST API είναι απενεργοποιημένο, αποκλείοντας έτσι ορισμένες από τις λειτουργίες του WPML

en: REST enabled
el: Το REST είναι ενεργοποιημένο

en: Rate translation
el: Βαθμολόγηση μετάφρασης

en: Rate translation of this page
el: Βαθμολόγηση μετάφρασης αυτής της σελίδας

en: Rating
el: Βαθμολόγηση

en: Rating:
el: Βαθμολόγηση:

en: Read how this works
el: Διαβάστε πώς λειτουργεί αυτό

en: Redirect visitors based on browser language only if translations exist
el: Ανακατεύθυνση επισκεπτών βάσει της γλώσσας του προγράμματος περιήγησης μόνο αν υπάρχουν μεταφράσεις

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Register
el: Καταχώριση

en: Registration
el: Καταχώριση

en: Remember visitors' language preference for %s hours (please enter 24 or multiples of it).
el: Απομνημόνευση της γλωσσικής προτίμησης των επισκεπτών για %s ώρες (παρακαλούμε εισαγάγετε 24 ή πολλαπλάσια αυτού).

en: Remind me later
el: Υπενθύμιση αργότερα

en: Remote XML Config Log
el: Απομακρυσμένο αρχείο καταγραφής διαμόρφωσης XML

en: Remove %s
el: Κατάργηση %s

en: Remove all messages and notifications
el: Κατάργηση όλων των μηνυμάτων και ειδοποιήσεων

en: Remove all messages and notifications, for all users.
el: Κατάργηση όλων των μηνυμάτων και ειδοποιήσεων για όλους τους χρήστες.

en: Remove comments that don't match the content's language
el: Κατάργηση σχολίων που δεν αντιστοιχούν στη γλώσσα του περιεχομένου

en: Remove debug logs of String Translation cache
el: Αφαίρεση αρχείων καταγραφής εκσφαλμάτωσης της προσωρινής αποθήκευσης μετάφρασης γραμματοσειρών

en: Remove ghost entries from the translation tables
el: Κατάργηση καταχωρίσεων 'φαντασμάτων' από τους πίνακες μετάφρασης

en: Remove language suffixes from taxonomy names.
el: Αφαίρεση γλωσσικών επιθημάτων από τα ονόματα των ταξινομήσεων.

en: Remove the 'filter_var' string from the 'disable_functions' directive or...
el: Να αφαιρέσετε τη συμβολοσειρά 'filter_var' από την οδηγία 'disable_functions' είτε...

en: Removes entries from the WPML tables that are not linked properly. Cleans the table off entries left over upgrades, bug fixes or undetermined factors.
el: Καταργεί από τους πίνακες του WPML τις καταχωρίσεις που δεν είναι σωστά συνδεδεμένες. Γίνεται εκκαθάριση των πινάκων και καταργούνται οι καταχωρίσεις που έχουν απομείνει μετά από αναβαθμίσεις, διορθώσεις σφαλμάτων ή εξαιτίας άλλων απροσδιόριστων παραγόντων.

en: Removes invalid rows stored in option and hide admin notice.
el: Αφαιρεί μη έγκυρες σειρές που έχουν αποθηκευτεί στην επιλογή και κρύβει την ειδοποίηση διαχειριστή.

en: Rename label to %s
el: Μετονομασία της ετικέτας σε %s

en: Replied
el: Απάντησε

en: Reply to admin
el: Απάντηση σε διαχειριστή

en: Reply to admin:
el: Απάντηση στον διαχειριστή:

en: Reply to translator
el: Απάντηση σε μεταφραστή

en: Reply to translator:
el: Απάντηση στον μεταφραστή:

en: Reporting to wpml.org
el: Αναφορά σε wpml.org...

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset and deactivate WPML
el: Επαναφορά και απενεργοποίηση του WPML

en: Reset languages
el: Επαναφορά γλωσσών

en: Reset settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Restore default
el: Επαναφορά προεπιλογών

en: Restore dismissed and hidden messages and notifications.
el: Επαναφορά απορριφθέντων και κρυφών μηνυμάτων και ειδοποιήσεων.

en: Restore messages and notification
el: Επαναφορά μηνυμάτων και ειδοποιήσεων

en: Resume Upgrade Process
el: Συνέχιση διαδικασίας αναβάθμισης

en: Retry
el: Επανάληψη

en: Review
el: Κριτική

en: Reviewed by:
el: Αναθεωρήθηκε από:

en: Run Upgrade Process
el: Εκτέλεση διαδικασίας αναβάθμισης

en: Running now batch #%d
el: Εκτέλεση νέας δέσμης #%d

en: SEO Options
el: Επιλογές SEO

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Scanning Results
el: Αποτελέσματα σάρωσης

en: Scanning now, please don't close this page.
el: Γίνεται σάρωση τώρα, παρακαλούμε μην κλείσετε αυτή τη σελίδα.

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Dropdown: placeholder
el: Αναπτυσσόμενο μενού αναζήτησης: σύμβολο κράτησης θέσης

en: Search Inline: placeholder
el: Ενσωματωμένη αναζήτηση: σύμβολο κράτησης θέσης

en: Search Modal: placeholder
el: Modal αναζήτηση: σύμβολο κράτησης θέσης

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select Language
el: Επιλογή γλώσσας

en: Select Validation
el: Επιλογή επικύρωσης

en: Select a preset
el: Επιλέξτε ένα προκαθορισμένο

en: Select bulk action
el: Επιλέξτε μαζικής ενέργειας

en: Select how to display the language switcher in the menu. Choose "List of languages" to display all the items at the same level or "Dropdown" to display the current language as parent and other languages as children.
el: Επιλέξτε τον τρόπο εμφάνισης της επιλογής γλώσσας στο μενού. Επιλέξτε "Κατάλογος γλωσσών" για προβολή όλων των στοιχείων στο ίδιο επίπεδο ή "Αναπτυσσόμενη λίστα" για προβολή της τρέχουσας γλώσσας ως γονικής και των άλλων γλωσσών ως θυγατρικές.

en: Select the languages to enable for your site (you can also add and remove languages later).
el: Επιλέξτε τις γλώσσες που θέλετε να ενεργοποιήσετε για την ιστοσελίδα σας (μπορείτε επίσης να προσθέσετε και να αφαιρέσετε γλώσσες αργότερα).

en: Select the menus, in which to display the language switcher.
el: Επιλέξτε τα μενού στα οποία θα γίνεται η εμφάνιση της εναλλαγής γλώσσας.

en: Select the position to display the language switcher in the menu.
el: Επιλέξτε τη θέση όπου θα εμφανίζεται η εναλλαγή γλώσσας στο μενού.

en: Select the position to display the post translations links.
el: Επιλέξτε τη θέση όπου θα εμφανίζονται οι σύνδεσμοι μεταφράσεων ανάρτησης.

en: Select the style of the language switcher.
el: Επιλέξτε το στυλ της εναλλαγής γλώσσας.

en: Select the taxonomy to translate:
el: Επιλέξτε την προς μετάφραση ταξινόμηση:

en: Select the widget area where to include the language switcher.
el: Επιλέξτε την περιοχή widget όπου θα περιλαμβάνεται η εναλλαγή γλώσσας.

en: Select this option if your theme or plugins use AJAX operations on the front-end, that WPML needs to filter. WPML will set a cookie using JavaScript which will allow it to return the correct content for AJAX operations.
el: Επιλέξτε αυτή την επιλογή αν το θέμα ή οι προσθήκες σας χρησιμοποιούν λειτουργίες AJAX στο προσκήνιο, τα οποία το WPML χρειάζεται για να φιλτράρει. Το WPML θα ορίσει ένα cookie με τη χρήση JavaScript που θα του επιτρέπει να επιστρέφει το σωστό περιεχόμενο για λειτουργίες AJAX.

en: Select your language:
el: Επιλέξτε τη γλώσσα σας:

en: Send
el: Αποστολή

en: Send to translation the content of raw HTML cells
el: Αποστολή προς μετάφραση του περιεχομένου μη επεξεργασμένων κελιών HTML

en: Send to translator
el: Στάλθηκε σε μεταφραστή

en: Sent to translation service
el: Στάλθηκε σε υπηρεσία μετάφρασης

en: Sent to translator
el: Στάλθηκε σε μεταφραστή

en: Set admin language as editing language.
el: Ορισμός γλώσσας διαχειριστή ως γλώσσα επεξεργασίας.

en: Set language information
el: Ρύθμιση στοιχείων γλώσσας

en: Set language information for existing media
el: Ορισμός γλωσσικών πληροφοριών για τα υφιστάμενα μέσα

en: Set media languages
el: Ορισμός γλώσσας μέσων

en: Set page parent for translation according to page parent of the original language
el: Ορίστε γονική σελίδα για μετάφραση σύμφωνα με τη γονική σελίδα της αρχικής γλώσσας

[ctx: Sets the translation status to DUPLICATE in the icl_translation_status table, for posts that are marked as duplicated]
en: Partially done
el: Μερικώς ολοκληρωμένη

[ctx: Sets the translation status to DUPLICATE in the icl_translation_status table, for posts that are marked as duplicated]
en: Partially done.
el: Μερικώς ολοκληρωμένη.

[ctx: Sets the translation status to DUPLICATE in the icl_translation_status table, for posts that are marked as duplicated]
en: There might be more content to fix: please repeat the process.
el: Ενδέχεται να υπάρχει και άλλο περιεχόμενο προς επιδιόρθωση: παρακαλούμε επαναλάβετε τη διαδικασία

[ctx: Sets the translation status to DUPLICATE in the icl_translation_status table, for posts that are marked as duplicated]
en: translation jobs updated
el: οι εργασίες μετάφρασης ενημερώθηκαν

en: Sets the translation status to DUPLICATE in the icl_translation_status table, for posts that are marked as duplicated.
el: Ορίζει την κατάσταση μετάφρασης σε DUPLICATE (Αντιγραφή) στον πίνακα icl_translation_status για τις αναρτήσεις που έχουν επισημανθεί ως αντιγραφείσες.

en: Setting language to media. %d left
el: Ορισμός γλώσσας στα μέσα. Απομένουν ακόμη %d

en: Setting language to media: done!
el: Ορισμός γλώσσας στα μέσα: ολοκληρώθηκε!

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Settings updated
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων

en: Setup WPML
el: Παραμετροποίηση WPML

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show Active Language - has to be ON with Dropdown
el: Εμφάνιση ενεργής γλώσσας - πρέπει να είναι ΕΝΕΡΓΗ (ON) στο αναπτυσσόμενο μενού

en: Show Translation Feedback module for these languages:
el: Να εμφανίζεται η λειτουργική μονάδα Σχόλια μετάφρασης για αυτές τις γλώσσες:

en: Show content in:
el: Προβολή περιεχομένου σε:

en: Show details
el: Προβολή λεπτομερειών

en: Show language switcher in footer
el: Προβολή εναλλαγής γλώσσας στο υποσέλιδο

en: Show links above or below posts, offering them in other languages
el: Εμφανίζει συνδέσμους πάνω ή κάτω από αναρτήσεις, παρέχοντάς τες σε άλλες γλώσσες

en: Show on the left side of the screen
el: Εμφάνιση στην αριστερή πλευρά της οθόνης

en: Show on the right side of the screen
el: Εμφάνιση στη δεξιά πλευρά της οθόνης

en: Show system fields
el: Εμφάνιση πεδίων συστήματος

en: Show this notice.
el: Εμφάνιση αυτής της ειδοποίησης.

en: Showing content in:
el: Εμφάνιση περιεχομένου σε:

en: Since WPML 3.6.0, the language switchers are not using CSS IDs and the CSS classes have changed. This was required to fix some bugs and match the latest standards. If your theme or your custom CSS is not relying on these old selectors, it's recommended to skip the backwards compatibility. However, it's still possible to re-activate this option later.
el: Από το WPML 3.6.0, οι εναλλαγές γλώσσας δεν χρησιμοποιούν αναγνωριστικά CSS και οι κλάσεις CSS άλλαξαν. Αυτό ήταν απαραίτητο για να διορθωθούν ορισμένα τεχνικά σφάλματα και να υπάρχει αντιστοιχία με τα τελευταία πρότυπα. Αν το θέμα ή το προσαρμοσμένο CSS σας δεν στηρίζεται σε αυτούς τους \nπαλιούς επιλογείς, προτείνεται να παραλείψετε τη συμβατότητα με προηγούμενες εκδόσεις. Ωστόσο, μπορείτε να ενεργοποιήσετε ξανά αυτή την επιλογή αργότερα.

en: Singular
el: Ενικός

en: Site
el: Ιστότοπος

en: Site Languages
el: Γλώσσες ιστότοπου

en: Site key:
el: Κλειδί ιστότοπου:

en: Sitemaps for each language can be accessed below. You need to submit all these sitemaps to Google.
el: Χάρτες τοποθεσίας για κάθε γλώσσα είναι προσβάσιμοι παρακάτω. Πρέπει να υποβάλετε όλους αυτούς τους χάρτες τοποθεσίας στο Google.

en: Skip backwards compatibility
el: Παράλειψη συμβατότητας με παλαιότερες εκδόσεις

en: Skip language
el: Παράλειψη γλώσσας

en: Slides: button text
el: Διαφάνειες: κείμενο κουμπιού

en: Slides: description
el: Διαφάνειες: περιγραφή

en: Slides: heading
el: Διαφάνειες: επικεφαλίδα

en: Slides: link URL
el: Διαφάνειες: URL συνδέσμου

en: Slug translation is currently disabled in WPML. %sClick here to enable.%s
el: Η μετάφραση των slug είναι απενεργοποιημένη αυτή τη στιγμή στο WPML. %sΚάντε κλικ εδώ για ενεργοποίηση.%s

en: Slugs are currently not translated.
el: Τα slug δεν μεταφράζονται προς το παρόν.

en: Slugs are currently translated. Click the link above to edit the translations.
el: Τα slug είναι μεταφρασμένα. Κάντε κλικ στον ανωτέρω σύνδεσμο για επεξεργασία των μεταφράσεων.

en: Some content may not be translated to all languages. Choose what should appear in the language switcher when translation is missing.
el: Ορισμένο περιεχόμενο μπορεί να μην είναι μεταφρασμένο σε όλες τις γλώσσες. Επιλέξτε τι θα πρέπει να εμφανίζεται στην εναλλαγή γλώσσας όταν η μετάφραση λείπει.

en: Some features related to String Translations may not work correctly without utf8mb4 character.
el: Κάποια χαρακτηριστικά που σχετίζονται με το String Translations μπορεί να μη λειτουργούν σωστά χωρίς τον χαρακτήρα utf8mb4.

en: Some parameters are missing for this request.
el: Κάποιες παράμετροι λείπουν για αυτό το αίτημα.

en: Something went wrong. Please try again or contact the support.
el: Κάτι πήγε στραβά. Δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης.

en: Start
el: Έναρξη

en: Started...
el: Έναρξη εκτέλεσης...

en: Starting number
el: Αριθμός έναρξης

en: Starting the upgrade process...
el: Έναρξη διαδικασίας αναβάθμισης...

en: Starting...
el: Έναρξη...

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Stop showing this message
el: Διακοπή εμφάνισης αυτού του μηνύματος

en: Store a language cookie to support language filtering for AJAX
el: Αποθήκευση ενός cookie γλώσσας για υποστήριξη φιλτραρίσματος γλώσσας για AJAX

en: Strings for menus will be updated
el: Θα ενημερωθούν οι συμβολοσειρές των μενού

en: Style
el: Στυλ

en: Styling the language switcher with additional CSS
el: Διαμόρφωση στυλ της εναλλαγής γλώσσας με επιπλέον CSS

en: Subscribe form: Button Text
el: Φόρμα εγγραφής: Κείμενο κουμπιού

en: Subscribe form: Checkbox Text
el: Φόρμα εγγραφής: Κείμενο πλαισίου ελέγχου

en: Subscribe form: Notification Subject
el: Φόρμα εγγραφής: Θέμα ειδοποίησης

en: Subscribe form: Redirect Link
el: Φόρμα εγγραφής: Σύνδεσμος ανακατεύθυνσης

en: Subscribe form: Success Message
el: Φόρμα εγγραφής: Μήνυμα επιτυχίας

en: Subscribe form: Terms and Conditions
el: Φόρμα εγγραφής: Όροι και προϋποθέσεις

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Sync
el: Συγχρονισμός

en: Synchronize comment status
el: Συγχρονισμός κατάστασης σχολίου

en: Synchronize comments on duplicate content
el: Συγχρονισμός σχολίων για διπλότυπο περιεχόμενο

en: Synchronize menus between languages.
el: Συγχρονισμός μενού μεταξύ γλωσσών.

en: Synchronize page order for translations
el: Συγχρονισμός σειράς σελίδων για μεταφράσεις

en: Synchronize page template
el: Συγχρονισμός προτύπου σελίδας

en: Synchronize password for password protected posts
el: Συγχρονισμός κωδικού πρόσβασης για αναρτήσεις που προστατεύονται από κωδικό

en: Synchronize ping status
el: Συχρονισμός κατάστασης ping

en: Synchronize posts format
el: Συγχρονισμός μορφότυπου αναρτήσεων

en: Synchronize posts taxonomies
el: Συγχρονισμός ταξινομήσεων αναρτήσεων

en: Synchronize private flag
el: Συγχρονισμός ιδιωτικής σημαίας

en: Synchronize sticky flag
el: Συγχρονισμός σημαίας sticky

en: Synchronize taxonomy hierarchy according to: %1$s language.
el: Συγχρονισμός ιεραρχίας ταξινόμησης σύμφωνα με: %1$s γλώσσα.

en: Syncing menus %1 of %2
el: Γίνεται συγχρονισμός %1 μενού από τα %2

en: Tab Item Content
el: Περιεχόμενο αντικειμένου καρτέλας

en: Tab Item Label
el: Ετικέτα αντικειμένου καρτέλας

en: Table of Contents - Title
el: Πίνακας περιεχομένων - Τίτλος

en: Tabs: Content
el: Καρτέλες: Περιεχόμενο

en: Tabs: Title
el: Καρτέλες: Τίτλος

en: Tabs: content
el: Καρτέλες: περιεχόμενο

en: Tabs: label
el: Καρτέλες: ετικέτα

en: Target Language
el: Γλώσσα στόχος

en: Taxonomies Translation
el: Μετάφραση ταξινομήσεων

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Taxonomy Translation
el: Μετάφραση ταξινόμησης

en: Taxonomy translation
el: Μετάφραση ταξινόμησης

en: Technical support for clients is available via %sWPML forums%s.
el: Τεχνική υποστήριξη για πελάτες είναι διαθέσιμη μέσω των %sφόρουμ WPML%s.

en: Tell me more
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Tell the world your site is running multilingual with WPML (places a message in your site's footer) - <a href="%s">read more</a>
el: Πείτε σε όλους ότι η ιστοσελίδα σας λειτουργεί σε πολλές γλώσσες με το WPML (εισάγει ένα μήνυμα στο υποσέλιδο της ιστοσελίδας σας) - <a href="%s">διαβάστε περισσότερα</a>

en: Term translation
el: Μετάφραση όρου

en: Testimonial Carousel: Content
el: Καρουζέλ μαρτυριών: Περιεχόμενο

en: Testimonial Carousel: Name
el: Καρουζέλ μαρτυριών: Όνομα

en: Testimonial Carousel: Title
el: Καρουζέλ μαρτυριών: Τίτλος

en: Testimonial content
el: Περιεχόμενο μαρτυρίας

en: Testimonial job
el: Εργασία μαρτυρίας

en: Testimonial name
el: Όνομα μαρτυρίας

en: Testimonial: Heading
el: Μαρτυρίες: Επικεφαλίδα

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text content
el: Περιεχόμενο κειμένου

en: Text editor
el: Επεξεργαστής κειμένου

en: Text for alternative languages for posts:
el: Κείμενο για εναλλακτικές γλώσσες αναρτήσεων:

en: Thank you for choosing. You can always change your selection in %sPost Types Translation setup%s.
el: Σας ευχαριστούμε που μας επιλέξατε. Μπορείτε πάντα να αλλάξετε την επιλογή σας στη %sΔιαμόρφωση μετάφρασης τύπων αναρτήσεων%s.

en: Thank you for registering WPML on this site. You will receive automatic updates when new versions are available.
el: Σας ευχαριστούμε για την καταχώριση του WPML σε αυτόν τον ιστότοπο. Θα λαμβάνετε αυτόματες ενημερώσεις μόλις καθίστανται διαθέσιμες νέες εκδόσεις.

en: Thank you for your rating and comment!
el: Σας ευχαριστούμε για τη βαθμολογία και το σχόλιό σας!

en: Thank you for your rating!
el: Σας ευχαριστούμε για τη βαθμολόγηση!

en: The 'Reset' action will deactivate the WPML plugin after it deletes the WPML tables (tables with the 'icl_' prefix) from the database.\n\t\t\tThe action will NOT delete any content (posts, taxonomy terms etc.).\n\t\t\tIt only affects translation and language information that WPML associates with each content type.
el: Η ενέργεια "Επαναφορά" θα απενεργοποιήσει την προσθήκη WPML αφότου διαγράψει τους πίνακες του WPML (πίνακες με το πρόθεμα "icl_") από τη βάση δεδομένων.\n\t\t\tΗ ενέργεια ΔΕΝ θα διαγράψει καθόλου περιεχόμενο (αναρτήσεις, όρους ταξινομήσεων κτλ.).\n\t\t\tEπηρεάζει μόνο τις πληροφορίες μετάφρασης και γλώσσας που το WPML συσχετίζει με κάθε τύπο περιεχομένου.

en: The Language code already exists.
el: Ο κωδικός γλώσσας υπάρχει ήδη.

en: The Language name already exists.
el: Το όνομα γλώσσας υπάρχει ήδη.

en: The Media Translation plugin needs to add languages to your site's media. Without this language information, existing media files will not be displayed in the WordPress admin.
el: Η προσθήκη Media Translation πρέπει να προσθέσει γλώσσες στα μέσα του ιστότοπού σας. Χωρίς αυτές τις γλωσσικές πληροφορίες, τα υφιστάμενα μέσα δεν θα εμφανίζονται στη διαχείριση του WordPress.

en: The URL of the HTML file is required
el: Απαιτείται το URL του αρχείου HTML

en: The WPML Multilingual CMS plugin is not currently enabled.
el: Η προσθήκη WPML Multilingual CMS δεν είναι ενεργοποιημένη επί του παρόντος.

en: The WPML Page Builders plugin that you're using is now part of WPML.
el: Η προσθήκη WPML Page Builders που χρησιμοποιείτε αποτελεί πλέον τμήμα του WPML.

en: The WPML plugin can send a list of active plugins and theme used in your site to wpml.org. This allows our support team to help you much faster and to contact you in advance about potential compatibility problems and their solutions.
el: Η προσθήκη WPML μπορεί να στείλει έναν κατάλογο ενεργών προσθηκών και θεμάτων που χρησιμοποιούνται στον ιστότοπό σας στο wpml.org. Αυτό επιτρέπει στην ομάδα υποστήριξής μας να σας εξυπηρετεί πολύ πιο γρήγορα και να επικοινωνεί μαζί σας εκ των προτέρων σχετικά με πιθανά προβλήματα συμβατότητας και τις λύσεις τους.

en: The button is disabled because all existing menus have language switchers. You can edit the settings of the existing language switchers.
el: Το κουμπί είναι απενεργοποιημένο επειδή όλα τα υπάρχοντα μενού έχουν εναλλαγείς γλώσσας. Μπορείτε να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις των υφιστάμενων εναλλαγέων γλώσσας.

en: The button is disabled because all existing widget areas have language switchers. You can edit the settings of the existing language switchers.
el: Το κουμπί είναι απενεργοποιημένο επειδή όλες οι υφιστάμενες περιοχές widget έχουν εναλλαγείς γλώσσας. Μπορείτε να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις των υφιστάμενων εναλλαγέων γλώσσας.

en: The button is disabled because there are no menus in the site. Add a menu and you can later enable a language switcher in it.
el: Το κουμπί είναι απενεργοποιημένο επειδή δεν υπάρχουν μενού στον ιστότοπο. Προσθέστε ένα μενού και μπορείτε αργότερα να ενεργοποιήσετε έναν εναλλαγέα γλώσσας μέσα του.

en: The button is disabled because there are no registered widget areas in the site.
el: Το κουμπί είναι απενεργοποιημένο επειδή δεν υπάρχουν καταχωρισμένες περιοχές widget στον ιστότοπο.

en: The current content of this %s will be permanently lost. WPML will copy the %s content and replace the current content.
el: Το υφιστάμενο περιεχόμενο σε αυτή(αυτό) τον/την/το %s θα χαθεί αμετάκλητα. Το WPML θα αντιγράψει το περιεχόμενο της γλώσσας %s και θα το αντικαταστήσει με το τρέχον περιεχόμενο.

en: The data will be encrypted with the %s algorithm.
el: Τα δεδομένα θα κρυπτογραφούνται με τον αλγόριθμο %s.

en: The default locale already exists.
el: Οι προεπιλεγμένες τοπικές ρυθμίσεις υπάρχουν ήδη.

en: The eval() PHP function must be enabled.
el: Πρέπει να ενεργοποιηθεί η λειτουργία eval() PHP.

en: The expected value is: %s
el: Η αναμενόμενη τιμή είναι: %s

en: The filter extension is enabled by default as of PHP 5.2, therefore it must have been disabled by either you or your host.
el: Η επέκταση φίλτρου είναι ενεργοποιημένη κατά προεπιλογή από το PHP 5.2, οπότε πρέπει να έχει απενεργοποιηθεί είτε από σας είτε από τον κεντρικό υπολογιστή σας.

en: The filter extension is enabled by default as of PHP 5.2.0. Before this time an experimental PECL extension was\n            used, however, the PECL version is no longer recommended to be used or updated. (source:
el: Η επέκταση φίλτρου είναι ενεργοποιημένη κατά προεπιλογή από το PHP 5.2.0. Προηγουμένως χρησιμοποιούταν μια πειραματική επέκταση PECL\n , ωστόσο, η PECL έκδοση δεν συνίσταται πλέον προς χρήση ή ενημέρωση (πηγή:

en: The following components are not updated:
el: Τα εξής στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: The following exception has occurred while running the migration, please try again later or contact support if the problem persists.
el: Παρουσιάστηκε η ακόλουθη εξαίρεση κατά την εκτέλεση της μετεγκατάστασης, παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά αργότερα ή επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης αν το πρόβλημα παραμένει.

en: The following terms do not have a translation in the chosen language and will be disconnected from this post:
el: Οι εξής όροι δεν έχουν μετάφραση στην επιλεγμένη γλώσσα και θα αποσυνδεθούν από αυτή την ανάρτηση:

en: The hreflang already exists.
el: Το hreflang υπάρχει ήδη.

en: The language %s was deleted.
el: Η γλώσσα αυτή (%s) διαγράφτηκε.

en: The menus on this page may not sync because it requires more input variables. Please modify the %s setting in your php.ini or .htaccess files to %s or more.
el: Τα μενού σε αυτή τη σελίδα μπορεί να μη συγχρονίζονται επειδή απαιτούνται περισσότερες μεταβλητές εισαγωγής. Παρακαλούμε τροποποιήστε τη ρύθμιση %s στα αρχεία php.ini ή .htaccess σας σε %s ή περισσότερο.

en: The remote XML Config Log is empty
el: Το απομακρυσμένο αρχείο καταγραφής διαμόρφωσης XML είναι κενό

en: The selected menus have been synchonized.
el: Τα επιλεγμένα μενού συγχρονίστηκαν.

en: The selected strings can now be translated using the %s string translation %s screen
el: Οι επιλεγμένες συμβολοσειρές μπορούν πλέον να μεταφραστούν με τη χρήση της οθόνης %s μετάφρασης συμβολοσειράς %s

en: The taxonomy hierarchy is already synchronized.
el: Η ιεραρχία ταξινόμησης έχει ήδη συγχρονιστεί.

en: The taxonomy hierarchy is now synchronized.
el: Η ιεραρχία ταξινόμησης έχει συγχρονιστεί.

en: The translation preference for this field are being controlled by a language configuration XML file. If you want to control it manually, remove the entry from the configuration file.
el: Οι προτιμήσεις μετάφρασης για το πεδίο αυτό ελέγχονται από ένα αρχείο ρύθμισης παραμέτρων γλώσσας XML. Αν θέλετε να τις ελέγχετε με μη αυτόματο τρόπο, καταργήστε την καταχώριση από το αρχείο αρχείο ρύθμισης παραμέτρων.

en: The trashed feedback will be permanently deleted after %d days.
el: Τα σχόλια στον κάδο απορριμμάτων θα διαγράφονται μόνιμα μετά από %d ημέρες.

en: The upgrade is complete.
el: Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε.

en: The uploaded file exceeds %s bytes.
el: Το αρχείο προς αποστολή υπερβαίνει τα %s byte.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
el: Το αρχείο προς αποστολή υπερβαίνει την οδηγία upload_max_filesize του php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
el: Μόνο ένα τμήμα του αρχείου στάλθηκε επιτυχώς.

en: The web server cannot write to the .htaccess file
el: Ο διακομιστής web δεν μπορεί να γράψει το αρχείο .htaccess

en: Theme and Plugins compatibility with WPML
el: Συμβατότητα θέματος και προσθηκών (plugin) προς το WPML

en: Theme and plugins localization
el: Τοπική προσαρμογή θέματος και προσθηκών

en: Theme and plugins reporting
el: θέμα και προσθήκες που αναφέρονται

en: There are no templates available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πρότυπα.

en: There is content in the following languages but it won't be visible on the site because those languages are not activated.
el: Υπάρχει περιεχόμενο στις ακόλουθες γλώσσες αλλά δεν θα είναι ορατό στον ιστότοπο επειδή αυτές οι γλώσσες δεν είναι ενεργοποιημένες.

en: There was an error uploading the file, please try again!
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποστολή του αρχείου, παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά!

en: These languages are enabled for this site:
el: Για αυτόν τον ιστότοπο είναι ενεργοποιημένες οι εξής γλώσσες:

en: These plugins are known to have compatibiliy issues with WPML:
el: Αυτές οι προσθήκες έχουν προβλήματα συμβατότητας με το WPML:

en: This action is not allowed
el: Αυτή η ενέργεια δεν επιτρέπεται.

en: This can be a result of either:
el: Αυτό μπορεί να οφείλεται στα εξής:

en: This document is a duplicate of %s and it is maintained by WPML.
el: Αυτό το έγγραφο είναι διπλότυπο του εγγράφου %s και τηρείται από το WPML.

en: This feature turns themes into multilingual, without having to edit their PHP files.
el: Αυτή η λειτουργία μετατρέπει τα θέματα σε πολυγλωσσικά, χωρίς να απαιτείται η επεξεργασία των αρχείων τους σε PHP.

en: This feature uses Javascript. Make sure that your site doesn't have JS errors.
el: Η λειτουργία αυτή χρησιμοποιεί Javascript. Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας δεν περιέχει σφάλματα JS.

en: This function is available through the Network Admin section.
el: Αυτή η λειτουργία είναι διαθέσιμη από την ενότητα Διαχείριση δικτύου.

en: This information allows our support team to see the versions of WordPress, plugins and theme on your site. Provide this information if requested in our support forum. No passwords or other confidential information is included.
el: Τα στοιχεία αυτά δίνουν στην ομάδα υποστήριξης τη δυνατότητα να δει τις εκδόσεις του WordPress, των προσθηκών και του θέματος του ιστότοπού σας. Δώστε αυτά τα στοιχεία αν σας ζητηθεί στο φόρουμ υποστήριξης. Δεν περιλαμβάνονται κωδικοί πρόσβασης ή άλλες εμπιστευτικές πληροφορίες.

en: This is a translation of
el: Αυτή είναι μετάφραση του

en: This is the order in which the languages will be displayed in the language switcher.
el: Αυτή είναι η σειρά με την οποία θα εμφανίζονται οι γλώσσες στην εναλλαγή γλώσσας.

en: This language selector determines which content to display. You can choose items in a specific language or in all languages. To change the language of the WordPress Admin interface, go to your profile.
el: Αυτός το ρυθμιστικό γλώσσας καθορίζει ποιο περιεχόμενο θα προβάλλεται. Μπορείτε να επιλέξετε στοιχεία σε συγκεκριμένη γλώσσα ή σε όλες τις γλώσσες. Για να αλλάξετε τη γλώσσα της διεπαφής του WordPress Admin, μεταβείτε στο προφίλ σας.

en: This may solve issues like missing languages in the language switcher.
el: Αυτή η ενέργεια μπορεί να επιλύσει προβλήματα όπως γλώσσες που λείπουν από την εναλλαγή γλώσσας.

en: This means that %s isn't yet aware of the problem in the translation and cannot fix it.
el: Αυτό σημαίνει πως ο/η %s δεν γνωρίζει ακόμη για το πρόβλημα στη μετάφραση και δεν μπορεί να το διορθώσει.

en: This normally takes a few seconds, but may last up to several minutes of very large databases.
el: Αυτό κανονικά διαρκεί μερικά δευτερόλεπτα αλλά ενδέχεται να διαρκέσει μερικά λεπτά λόγω πολύ μεγάλων βάσεων δεδομένων.

en: This operation copies the content from the original language onto this translation. It's meant for when you want to start with the original content, but keep translating in this language. This button is only enabled when there's no content in the editor.
el: Η διαδικασία αυτή αντιγράφει το περιεχόμενο από την αρχική γλώσσα σε αυτή τη μετάφραση. Χρησιμοποιείται όταν θέλετε να ξεκινήσετε με το αρχικό περιεχόμενο, αλλά να συνεχίσετε να μεταφράζετε σε αυτή τη γλώσσα. Αυτό το πλήκτρο ενεργοποιείται μόνο όταν δεν υπάρχει περιεχόμενο στο επεξεργαστή κειμένου.

en: This operation will remove WPML's language table and recreate it. You should use it if you just installed WPML and you're not seeing a complete list of available languages.
el: Αυτή η ενέργεια θα καταργήσει τον γλωσσικό πίνακα του WPML και θα τον επαναδημιουργήσει. Θα πρέπει να τη χρησιμοποιήσετε εάν μόλις εγκαταστήσατε το WPML και δεν βλέπετε μία πλήρη λίστα των διαθέσιμων γλωσσών.

en: This operation will reset WPML's language tables and reinstall it. Any custom languages that you added will be removed.
el: Η ενέργεια αυτή θα πραγματοποιήσει επαναφορά των πινάκων γλωσσών του WPML και θα το επανεγκαταστήσει. Αν έχετε προσθέσει κάποιες προσαρμοσμένες γλώσσες, θα καταργηθούν.

en: This operation will synchronize this translation with the original language. When you edit the original, this translation will update immediately. It's meant when you want the content in this language to always be the same as the content in the original language.
el: Η διαδικασία αυτή θα συγχρονίσει αυτή τη μετάφραση με την αρχική γλώσσα. Όταν επεξεργάζεστε το πρωτότυπο, η μετάφραση αυτή θα ενημερώνεται αυτόματα. Η λειτουργία αυτή χρησιμοποιείται όταν επιθυμείτε το περιεχόμενο αυτής της γλώσσας να είναι πάντοτε το ίδιο με το περιεχόμενο της αρχικής γλώσσας.

en: This option is not yet available for Multisite installs
el: Η επιλογή αυτή δεν είναι ακόμη διαθέσιμη για εγκαταστάσεις σε πολλαπλούς ιστοτόπους

en: This page was translated from:
el: Αυτή η σελίδα μεταφράστηκε από:

en: This post is already duplicated.
el: Αυτή η ανάρτηση έχει ήδη αντιγραφεί.

en: This post is also available in:
el: Αυτή η ανάρτηση είναι επίσης διαθέσιμη σε:

en: This post is also available in: %s
el: Αυτή η ανάρτηση είναι επίσης διαθέσιμη σε: %s

en: This screen contains the language settings for your site.
el: Αυτή η οθόνη περιέχει ρυθμίσεις γλώσσας για την ιστοσελίδα σας.

en: This setting is controlled by a wpml-config.xml file. Click here to unlock and override this setting.
el: Αυτή η ρύθμιση ελέγχεται από ένα αρχείο wpml-config.xml. Κάντε κλικ εδώ για να ξεκλειδώσετε και να παρακάμψετε αυτή τη ρύθμιση.

en: This term has additional meta fields:
el: Αυτός ο όρος έχει επιπλέον meta πεδία:

en: This text appears before the list of languages. Your text needs to include the string %s which is a placeholder for the actual links.
el: Αυτό το κείμενο εμφανίζεται πριν τη λίστα γλωσσών. Το κείμενο πρέπει να περιλαμβάνει τη συμβολοσειρά %s, που αποτελεί στοιχείο κράτησης θέσης για τους συνδέσμους.

en: This version of WPML includes major updates and improvements.
el: Αυτή η έκδοση του WPML περιλαμβάνει σημαντικές ενημερώσεις και βελτιώσεις.

en: This version of WPML will only receive security fixes for the next 12 months
el: Αυτή η έκδοση του WPML θα λαμβάνει διορθώσεις ασφαλείας μόνο για τους επόμενους 12 μήνες

en: This warning will disappear once this issue is fixed.
el: Η ειδοποίηση αυτή θα εξαφανιστεί μόλις αντιμετωπιστεί επιτυχώς το πρόβλημα.

en: This will assign the same taxonomy terms as the source for each post translation.
el: Αυτό θα αναθέσει τους ίδιους όρους ταξινόμησης με την πηγή για κάθε μετάφραση ανάρτησης.

en: This will be the last version of WPML which works with the currently installed PHP version
el: Αυτή θα είναι η τελευταία έκδοση του WPML που λειτουργεί με την έκδοση PHP που είναι εγκατεστημένη τώρα

en: This will change the settings of your language switchers %s to their defaults as set by the theme. Please note that some switchers may be removed and others may be added.
el: Αυτή η ενέργεια θα αλλάξει τις ρυθμίσεις των εναλλαγέων γλώσσας σας %s στις προεπιλογές τους, όπως ορίζονται από το θέμα. Σημειώστε ότι ορισμένοι επιλογείς μπορεί να αφαιρεθούν και άλλοι να προστεθούν.

en: This will check for comments that have a language different than the content they belong to. If found, we can delete these comments for you. We call these 'orphan comments'.
el: Έλεγχος για σχόλια σε διαφορετική γλώσσα από αυτή του περιεχομένου στο οποίο ανήκουν. Αν βρεθούν τέτοια, μπορούμε να διαγράψουμε αυτά τα σχόλια για λογαριασμό σας. Τα ονομάζουμε "ορφανά σχόλια".

en: Title
el: Τίτλος

en: To add categories that already exist in other languages go to the <a%s>category management page</a>
el: Για να προσθέσετε κατηγορίες που υπάρχουν ήδη σε άλλες γλώσσες, μεταβείτε στη <a%s>σελίδα διαχείρισης κατηγοριών</a>

en: To easily translate %s, you need to add the following WPML components:
el: Για να μεταφράσετε εύκολα το %s, πρέπει να προσθέσετε τα παρακάτω στοιχεία WPML:

en: To enable it, either you or your host will need to open your website's php.ini file and either:
el: Για να ενεργοποιήσετε την επέκταση, εσείς ή ο κεντρικός υπολογιστή σας θα χρειαστεί να ανοίξετε το αρχείο php.ini του ιστότοπού σας και είτε:

en: To ensure and improve the security of your website, WPML makes use of the
el: Για να διασφαλίσετε και να βελτιώσετε την ασφάλεια του ιστότοπού σας, το WPML κάνει χρήση της

en: To fix, open "%s" and set the "default locale" values as shown above.
el: Για διόρθωση, ανοίξτε το "%s" και ορίστε τις τιμές "προεπιλεγμένες τοπικές ρυθμίσεις" όπως εμφανίζονται παραπάνω.

en: To learn more, please visit our documentation page about %s.
el: Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε τη σελίδα τεκμηρίωσής μας σχετικά με το %s.

en: To synchronize values for translations, you need to enable WPML's Translation Management module.
el: Για να συγχρονίσετε τις τιμές για τις μεταφράσεις πρέπει να ενεργοποιήσετε τη λειτουργική μονάδα Διαχείρισης Μετάφρασης του WPML.

en: To translate taxonomy labels and slug you need %s plugin.
el: Για τη μετάφραση ετικετών ταξινόμησης και slug χρειάζεστε την %s προσθήκη.

en: Toggle: Content
el: Εναλλαγή: Περιεχόμενο

en: Toggle: Title
el: Εναλλαγή: Τίτλος

[ctx: Tooltip: Auto sign-in and sign-out users from all domains]
en: It requires a call to each of the site's language domains on both log-in and log-out, so there's a small performance penalty to using it.
el: Απαιτεί μια κλήση σε κάθε έναν από του τομείς γλώσσας του ιστότοπου κατά τη σύνδεση και την αποσύνδεση, οπότε υπάρχει μια μικρή επιβάρυνση στις επιδόσεις για τη χρήση του.

[ctx: Tooltip: Auto sign-in and sign-out users from all domains]
en: This feature allows the theme and plugins to work correctly when on sites that use languages in domains.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό επιτρέπει στο θέμα και τις προσθήκες να λειτουργούν σωστά όταν είναι σε ιστότοπους που χρησιμοποιούν γλώσσες σε τομείς.

en: Total
el: Σύνολο

en: Translatable - only show translated items
el: Μεταφράσιμο - να εμφανίζονται μόνο μεταφρασμένα στοιχεία

en: Translatable - use translation if available or fallback to default language
el: Μεταφράσιμο - χρήση μετάφρασης αν διατίθεται ή επιστροφή στην προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Translatable custom posts linking
el: Μεταφράσιμες προσαρμοσμένες συνδεδεμένες αναρτήσεις

en: Translatable taxonomies linking
el: Συνδεδεμένες μεταφράσιμες ταξινομήσεις

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Translate existing media in all languages
el: Μετάφραση υφιστάμενων μέσων σε όλες τις γλώσσες

en: Translate independently
el: Ανεξάρτητη μετάφραση

en: Translate menu strings and URLs for:
el: Μετάφραση συμβολοσειρών μενού και διευθύνσεων URL για:

en: Translate this Document
el: Μετάφραση αυτού του εγγράφου

en: Translated by:
el: Μεταφράστηκε από:

en: Translated post
el: Μετάφραση ανάρτησης

en: Translating %s? Use the %s table for easier translation.
el: Μεταφράζετε το %s; Χρησιμοποιήστε τον πίνακα %s για πιο εύκολη μετάφραση.

en: Translating content created with page builders
el: Μετάφραση περιεχομένου δημιουργημένου με οικοδόμηση σελίδων

en: Translating media. %d left
el: Μετάφραση μέσων. Απομένουν ακόμη %d

en: Translating media: done!
el: Μετάφραση μέσων: ολοκληρώθηκε!

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation (new)
el: Μετάφραση (νέα)

en: Translation Feedback
el: Σχόλια μετάφρασης

en: Translation Feedback button on front-end:
el: Κουμπί Σχολίων μετάφρασης στο προσκήνιο:

en: Translation Priority
el: Προτεραιότητα μετάφρασης

en: Translation entry not found for: %d
el: Δεν βρέθηκε καταχώριση μετάφρασης για το: %d

en: Translation fixed
el: Η μετάφραση διορθώθηκε

en: Translation of
el: Μετάφραση του:

en: Translation of %1$s
el: Μετάφραση του %1$s

en: Translation options
el: Επιλογές μετάφρασης

en: Translation preferences
el: Προτιμήσεις μετάφρασης

en: Translation rating
el: Βαθμολόγηση μετάφρασης

en: Translation ready to download
el: Η μετάφραση είναι έτοιμη για λήψη

en: Translation requests cancelled.
el: Ακύρωση αιτημάτων μετάφρασης.

en: Translation to:
el: Μετάφραση σε:

en: Translation:
el: Μετάφραση:

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Translations of taxonomy %1$s labels and slug
el: Μεταφράσεις %1$s ετικετών και slug ταξινόμησης

en: Translator
el: Μεταφραστής

en: Translator replied
el: Ο μεταφραστής απάντησε

en: Trash
el: Κάδος ανακύκλωσης

en: Troubleshooting
el: Αντιμετώπιση προβλημάτων

en: Type a post title
el: Πληκτρολογήστε έναν τύπο ανάρτησης

en: URL rewriting is not enabled in your web server.
el: Η επανεγγραφή URL δεν είναι δυνατή στον διακομιστή ιστού σας.

en: URLs for menus will be updated
el: Θα ενημερωθούν οι διευθύνσεις URL των μενού

en: Unable to remove relationship!
el: Αδυναμία αφαίρεσης σχέσης!

en: Uncategorized
el: Μη κατηγοριοποιημένο

en: Unknown remote translation service
el: Άγνωστη απομακρυσμένη υπηρεσία μετάφρασης

en: Unknown reviewer
el: Άγνωστος επιμελητής

en: Until now, your site was set to display "all blog posts", even if they are not translated. That feature is now replaced with a better and more complete translation mode.
el: Έως τώρα, ο ιστότοπός σας είχε οριστεί να εμφανίζει "όλες οι αναρτήσεις ιστολογίου", ακόμη κι αν δεν είναι μεταφρασμένες. Αυτό το χαρακτηριστικό πλέον αντικαθίσταται με μια καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη λειτουργία μετάφρασης.

en: Untranslated URL %s
el: Μη μεταφρασμένη διεύθυνση URL %s

en: Untranslated URLs for menus
el: Μη μεταφρασμένες διευθύνσεις URL για μενού

en: Untranslated string %s
el: Μη μεταφρασμένη συμβολοσειρά %s

en: Untranslated strings for menus
el: Μη μεταφρασμένες συμβολοσειρές μενού

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update %s menu option to %s
el: Ενημέρωση επιλογής μενού %s σε %s

en: Update %s translation
el: Ενημέρωση %s μετάφρασης

en: Update Taxonomy Hierarchy
el: Ενημέρωση ιεραρχίας ταξινόμησης

en: Update URL to %s
el: Ενημέρωση URL σε %s

en: Update term names
el: Ενημέρωση ονομάτων όρων

en: Updated Name
el: Ενημερωμένο όνομα

en: Upload dir is not writable
el: Μη εγγράψιμος κατάλογος αποστολής αρχείων

en: Upload directory cannot be created. Check your permissions.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του καταλόγου αποστολών. Ελέγξτε τις άδειές σας.

en: Uploads
el: Μεταφορτώσεις

[ctx: Use Translation Editor notice 1/3]
en: You are using DIVI theme, and you have chosen to use the standard editor for translating content.
el: Χρησιμοποιείτε θέμα DIVI και έχετε επιλέξει να χρησιμοποιείτε τον κανονικό επεξεργαστή για τη μετάφραση περιεχομένου.

[ctx: Use Translation Editor notice 2/3]
en: Some functionalities may not work properly. We encourage you to switch to use the Translation Editor.
el: Κάποιες λειτουργίες μπορεί να μη λειτουργούν σωστά. Σας ενθαρρύνουμε να αλλάξετε σε χρήση του Επεξεργαστή Μετάφρασης.

[ctx: Use Translation Editor notice 2/3]
en: You can find more information here: %s
el: Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ: %s

en: Use directory for default language
el: Χρήση του καταλόγου για την προεπιλεγμένη γλώσσα

[ctx: Used before the last element of a three or more elements list]
en: , and
el: , και

[ctx: Used between elements of a two elements list]
en: and
el: και

en: Valid
el: Έγκυρος

en: Validate on save
el: Επικύρωση κατά την αποθήκευση

en: Version
el: Έκδοση

en: Video: DailyMotion URL
el: Βίντεο: URL DailyMotion

en: Video: Link
el: Βίντεο: Σύνδεσμος

en: Video: Vimeo URL
el: Βίντεο: URL Vimeo

en: Video: Vimeo link
el: Βίντεο: Σύνδεσμος Vimeo

en: Video: Youtube URL
el: Βίντεο: URL Youtube

en: Video: embed code
el: Βίντεο: κώδικας ενσωμάτωσης

en: View post
el: Προβολή ανάρτησης

en: Visit
el: Επίσκεψη

en: WP Menus Sync
el: Συγχρονισμός μενού WP

en: WPML 3.2 release notes
el: Σημειώσεις έκδοσης WPML 3.2

en: WPML Language Switcher
el: Εναλλαγή γλώσσας WPML

en: WPML Network Setup
el: Ρύθμιση παραμέτρων δικτύου WPML

en: WPML Settings
el: Ρυθμίσεις WPML

en: WPML Site Languages section
el: Ενότητα γλωσσών ιστότοπου WPML

en: WPML Update is Incomplete
el: Η ενημέρωση του WPML δεν ολοκληρώθηκε

en: WPML admin screens require JavaScript in order to display. JavaScript is currently off in your browser.
el: Για την εμφάνιση των οθονών διαχειριστή WPML απαιτείται JavaScript. Το JavaScript είναι αυτή τη στιγμή απενεργοποιημένο στο πρόγραμμα περιήγησής σας.

en: WPML allows you to easily translate your site's taxonomies. Only taxonomies marked as translatable will be available for translation. Select the taxonomy in the dropdown menu and then use the list of taxonomy terms that appears to translate them.
el: Το WPML σας επιτρέπει να μεταφράζετε εύκολα τις ταξινομήσεις του ιστότοπού σας. Μόνο οι ταξινομήσεις που έχουν σημανθεί ως μεταφράσιμες θα είναι διαθέσιμες για μετάφραση. Επιλέξτε την ταξινόμηση στο αναπτυσσόμενο μενού και έπειτα χρησιμοποιήστε τον κατάλογο όρων ταξινόμησης που εμφανίζονται για να τους μεταφράσετε.

en: WPML can automatically redirect visitors according to browser language.
el: Το WPML μπορεί αυτόματα να ανακατευθύνει τους επισκέπτες σύμφωνα με τη γλώσσα του προγράμματος περιήγησης.

en: WPML can't be functional because it requires a disabled PHP extension!
el: Το WPML δεν είναι λειτουργικό διότι χρειάζεται μία απενεργοποιημένη επέκταση PHP!

en: WPML can't run normally. There is an installation or server configuration problem. %sShow details%s
el: Το WPML δεν μπορεί να εκτελεστεί κανονικά. Παρουσιάστηκε πρόβλημα εγκατάστασης ή ρύθμισης των παραμέτρων του διακομιστή. %sΠροβολή λεπτομερειών%s

en: WPML cannot be activated together with these older plugins:
el: Δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση του WPML μαζί με αυτές τις τρεις παλιότερες προσθήκες:

en: WPML cannot communicate with the remote translation service. Please make sure WPML Translation Management is active.
el: Το WPML δεν μπορεί να επικοινωνήσει με την απομακρυσμένη υπηρεσία μετάφρασης. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε πως η Διαχείριση Μετάφρασης WPML είναι ενεργή.

en: WPML capabilities
el: Δυνατότητες WPML

en: WPML could not create a cache directory in %s
el: Το WPML δεν μπόρεσε να δημιουργήσει έναν κατάλογο cache στο %s

en: WPML could not load configuration files, which your site needs.
el: Το WPML δεν μπόρεσε να φορτώσει αρχεία διαμόρφωσης, τα οποία χρειάζεται ο ιστότοπός σας.

en: WPML could not write in the cache directory: %s
el: Το WPML δεν μπόρεσε να εγγράψει στον κατάλογο cache: %s

en: WPML flag
el: WPML σημαία

en: WPML has been activated for the selected site.
el: Το WPML έχει ενεργοποιηθεί για την επιλεγμένη ιστοσελίδα.

en: WPML has been deactivated for the selected site.
el: Το WPML έχει απενεργοποιηθεί για την επιλεγμένη ιστοσελίδα.

en: WPML has been reset for the selected site.
el: Έχει γίνει επαναφορά του WPML για την επιλεγμένη ιστοσελίδα.

en: WPML is already registered network-wide.
el: Το WPML είναι ήδη καταχωρισμένο σε όλο το δίκτυο.

en: WPML is disabled because it requires WordPress version 4.4 or above.
el: Το WPML είναι απενεργοποιημένο επειδή απαιτεί WordPress έκδοσης 4.4 ή νεότερης.

en: WPML is missing some records in the languages tables and it cannot fully work until this issue is fixed.
el: Λείπουν ορισμένα αρχεία από τους πίνακες γλωσσών του WPML και για αυτό δεν είναι δυνατή η πλήρης λειτουργία του μέχρι την επίλυση του ζητήματος αυτού.

en: WPML language settings
el: Ρυθμίσεις γλώσσας WPML

en: WPML lets you open these pages for feedback, so that visitors can tell you if they notice anything wrong.
el: Το WPML σας επιτρέπει να ανοίγετε αυτές τις σελίδες για σχόλια, ώστε οι επισκέπτες να μπορούν να σας ενημερώνουν αν πρόσεξαν κάτι λάθος.

en: WPML love
el: Αγάπη προς το WPML

en: WPML needs to load configuration files, which tell it how to translate your theme and the plugins that you use. If there's a problem, use the Retry button. If the problem continues, contact WPML support, show the error details and we'll help you resolve it.
el: Το WPML πρέπει να φορτώσει αρχεία διαμόρφωσης, τα οποία του λένε πώς να μεταφράσετε το θέμα σας και τις προσθήκες που χρησιμοποιείτε. Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, χρησιμοποιήστε το κουμπί ανανέωσης. Αν το πρόβλημα παραμένει, επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης του WPML, δείξτε τις λεπτομέρειες σφάλματος κι εμείς θα σας βοηθήσουμε να το επιλύσετε.

en: WPML needs to set languages to existing media in your site.
el: Το WPML πρέπει να ορίσει γλώσσες σε υπάρχοντα πολυμέσα στον ιστότοπό σας.

en: WPML needs to upgrade the post's media information.
el: Το WPML πρέπει να αναβαθμίσει τα στοιχεία πολυμέσων της δημοσίευσης.

en: WPML requires database upgrade
el: Το WPML απαιτεί αναβάθμιση της βάσης δεδομένων

en: WPML settings
el: Ρυθμίσεις WPML

en: WPML uses cookies to identify the visitor’s current language, the last visited language and the language of users who have logged in.
el: Το WPML χρησιμοποιεί cookies για την αναγνώριση της τρέχουσας γλώσσας του επισκέπτη, τη γλώσσα την οποία επισκέφθηκαν τελευταία και τη γλώσσα των χρηστών που έχουν συνδεθεί.

en: WPML will be deactivated
el: Το WPML θα απενεργοποιηθεί

en: WPML will copy %s from %s when you save this post.
el: Το WPML θα αντιγράψει το %s από %s όταν αποθηκεύσετε αυτήν την ανάρτηση.

en: WPML will copy this field from %s when you save this post.
el: Το WPML θα αντιγράψει αυτό το πεδίο από το %s μόλις αποθηκεύσετε αυτή την ανάρτηση.

en: WPML will no longer synchronize this %s with the original content.
el: Το WPML δεν θα συγχρονίζει πλέον αυτόν(-ήν/-ό) τον/την/το %s με το αρχικό περιεχόμενο.

en: WPML will reset all language information to its default values. Any languages that you added or edited will be lost.
el: Το WPML θα επαναφέρει τις προεπιλεγμένες τιμές για όλες τις πληροφορίες που αφορούν τις γλώσσες. Τυχόν γλώσσες που προσθέσατε ή επεξεργαστήκατε θα χαθούν.

en: WPML will work on your site, but you will not receive updates. WPML updates are essential for keeping your site running smoothly and secure. To receive automated updates, you need to complete the registration, in the %splugins admin%s page.
el: Το WPML θα εκτελείται στον ιστότοπό σας, αλλά δεν θα λαμβάνετε ενημερώσεις. Οι ενημερώσεις του WPML είναι αναγκαίες για να διατηρείται σε λειτουργική κατάσταση και ασφαλής ο ιστότοπός σας. Για να λαμβάνετε αυτόματα εις ενημερώσεις, πρέπει να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας στη σελίδα %sδιαχείριση προσθηκών%s.

en: WPML.org account
el: Λογαριασμό WPML.org

en: Waiting for translator
el: Αναμονή για μεταφραστή

en: Want to know if recent translations you received have problems?
el: Θέλετε να μάθετε αν οι πρόσφατες μεταφράσεις που λάβατε έχουν προβλήματα;

en: We automatically created a translation job for the reusable block:
el: Δημιουργήσαμε αυτομάτως μια μεταφραστική εργασία για το επαναχρησιμοποιήσιμο μπλοκ:

en: We automatically created translation jobs for the reusable blocks:
el: Δημιουργήσαμε αυτομάτως μεταφραστικές εργασίες για τα επαναχρησιμοποιήσιμα μπλοκ:

en: We couldn't complete the whole process in one request. Please click on the "Upgrade" button to continue.
el: Δεν μπορέσαμε να ολοκληρώσουμε όλη τη διαδικασία σε ένα αίτημα. Για συνέχεια, παρακαλούμε πατήστε το κουμπί "Αναβάθμιση".

en: What to include in the language switcher:
el: Τι να συμπεριλαμβάνεται στην εναλλαγή γλώσσας:

en: What to show for the root url:
el: Τι να εμφανίζεται για το ριζικό url:

en: When WPML accesses <a target="_blank" href="%s">%s</a> it gets:
el: Όταν το WPML προσπελαύνει το <a target="_blank" href="%s">%s</a> λαμβάνει:

en: When WPML is activated, the site language should be changed in the %s.
el: Όταν το WPML είναι ενεργοποιημένο, η γλώσσα του ιστότοπου θα πρέπει να αλλάξει στο %s.

en: When deleting a post, delete translations as well
el: Όταν διαγράφετε μια ανάρτηση, διαγράψτε και τη μετάφρασή της

en: When deleting a taxonomy (category, tag or custom), delete translations as well
el: Κατά τη διαγραφή μίας ταξινόμησης (κατηγορία, ετικέτα ή προσαρμοσμένη), διαγράψτε και τις μεταφράσεις

en: When uploading media to the Media library, make it available in all languages
el: Κατά το ανέβασμα μέσων προς τη βιβλιοθήκη μέσων, κάντε τα διαθέσιμα σε όλες τις γλώσσες

en: Which blog posts do you want to display on your site's translations?
el: Ποιες αναρτήσεις ιστολογίου θέλετε να εμφανίζονται στις μεταφράσεις το ιστότοπού σας;

en: While you use the plugin, WPML will share data regarding the site through Installer. No data from the user itself will be shared.
el: Όσο χρησιμοποιείτε την προσθήκη, το WPML θα μοιράζεται δεδομένα σχετικά με τον ιστότοπο μέσω του Installer. Δεν μπορούν να μοιραστούν δεδομένα από τον ίδιο τον χρήστη.

en: White
el: Λευκό

en: Widget area
el: Περιοχή widget

en: Widget language switcher
el: Εναλλαγή γλώσσας widget

en: Widget title:
el: Τίτλος widget:

en: Will be added
el: Θα προστεθεί

en: Will be removed
el: Θα αφαιρεθεί

en: WordPress 3.9 or later is required.
el: Απαιτείται WordPress 3.9 ή μεταγενέστερο.

en: WordPress cannot automatically download translations for the following languages:
el: Το WordPress δεν μπορεί να πραγματοποιήσει αυτόματα λήψη μεταφράσεων για τις παρακάτω γλώσσες:

en: WordPress is installed in a directory (not root) and you're using default links.
el: Το WordPress είναι εγκατεστημένο σε κατάλογο (όχι ριζικό) και χρησιμοποιείτε προεπιλεγμένους συνδέσμους.

en: WordPress language file (.mo) is missing. Keeping existing display language.
el: Λείπει το αρχείο γλώσσας WordPress (.mo). Θα διατηρηθεί η τρέχουσα εμφανιζόμενη γλώσσα.

en: Wrong nonce
el: Εσφαλμένο nonce

en: Yes
el: Ναι

en: You are about to change the language of {post_name}.
el: Πρόκειται να αλλάξετε το όνομα της ανάρτησης: {post_name}.

en: You are about to connect the current post with these following posts
el: Πρόκειται να συνδέσετε την τρέχουσα ανάρτηση με αυτές τις εξής αναρτήσεις

en: You are about to reset WPML for this site: %s.
el: Πρόκεται να επαναφέρετε το WPML για αυτήν την ιστοσελίδα: %s.

en: You are creating a %1$s in %3$s and you've set %2$s to display even when not translated. Please note that this %1$s will only appear in %3$s. Only %2$s that you create in the site's default language (%4$s) will appear in all the site's languages.
el: Δημιουργείτε ένα %1$s στα %3$s και έχετε ορίσει τα %2$s να εμφανίζονται ακόμη κι όταν δεν είναι μεταφρασμένα. Παρακαλούμε σημειώστε ότι αυτό το %1$s θα εμφανίζεται μόνο στα %3$s. Μόνο %2$s που δημιουργείτε στην προεπιλεγμένη γλώσσα του ιστότοπου (%4$s) θα εμφανίζονται σε όλες τις γλώσσες του ιστότοπου.

en: You are not allowed to manage the WPML Network settings.
el: Δεν επιτρέπεται να διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις δικτύου WPML.

en: You are running updated %s and %s, but the following components are not updated:
el: Χρησιμοποιείτε τα ενημερωμένα στοιχεία %s και %s, αλλά τα εξής στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: You are running updated %s, but the following component is not updated:
el: Χρησιμοποιείτε την ενημερωμένη προσθήκη %s, αλλά το εξής στοιχείο δεν είναι ενημερωμένο:

en: You are trying to use an external URL: this is not allowed.
el: Προσπαθείτε να χρησιμοποιήσετε ένα εξωτερικό URL: αυτό δεν επιτρέπεται.

en: You are using PHP 7: in some cases, the extension might have been removed during a system update. In this case, please see {link_to_php7_simple_xml_issues}.
el: Χρησιμοποιείτε PHP 7: σε ορισμένες περιπτώσεις, η επέκταση μπορεί να έχει καταργηθεί κατά τη διάρκεια μιας ενημέρωσης συστήματος. Σε αυτήν την περίπτωση, ανατρέξτε στο {link_to_php7_simple_xml_issues}.

en: You are using WPML Translation Management without String Translation. Some of the translations may not work this way. Please download and install WPML String Translation before you translate the content from Block editor.
el: Χρησιμοποιείτε τη Διαχείριση μετάφρασης WPML χωρίς τη Μετάφραση συμβολοσειρών. Μερικές από τις μεταφράσεις μπορεί να μην λειτουργήσουν έτσι. Κατεβάστε και εγκαταστήστε τη Μετάφραση συμβολοσειρών WPML, πριν μεταφράσετε το περιεχόμενο από τον Επεξεργαστή μπλοκ.

en: You are using a caching plugin. When you translate strings, the cache needs to be cleared in order for the translation to display.
el: Χρησιμοποιείτε μια προσθήκη που κάνει χρήση προσωρινής μνήμης. Όταν μεταφράζετε συμβολοσειρές, η προσωρινή μνήμη πρέπει να εκκαθαριστεί για να εμφανιστεί η μετάφραση.

en: You can check if some attachments can be duplicated to translated content:
el: Μπορείτε να ελέγξετε εάν είναι δυνατή η αντιγραφή και μετάφραση κάποιων εκ των συνημμένων αρχείων:

en: You can completely hide content in specific languages from visitors and search engines, but still view it yourself. This allows reviewing translations that are in progress.
el: Μπορείτε να κρύψετε εντελώς το περιεχόμενο σε συγκεκριμένες γλώσσες από τους επισκέπτες και τις μηχανές αναζήτησης αλλά εσείς να εξακολουθείτε να το βλέπετε. Αυτό επιτρέπει τον έλεγχο των μεταφράσεων που είναι σε εξέλιξη.

en: You can display a language switcher in the site's footer. You can customize and style it here.
el: Μπορείτε να εμφανίζετε έναν εναλλαγέα γλώσσας στην κεφαλίδα του ιστοτόπου. Μπορείτε να τον προσαρμόσετε και να διαμορφώσετε το στυλ του εδώ.

en: You can display links to translation of posts before the post and after it. These links look like "This post is also available in..."
el: Μπορείτε να προβάλλετε συνδέσμους για τη μετάφραση αναρτήσεων πριν και μετά την ανάρτηση. Αυτοί οι σύνδεσμοι εμφανίζονται ως "Αυτή η ανάρτηση είναι επίσης διαθέσιμη στα..."

en: You can enable its/their display for yourself, in your <a href="%s">profile page</a>.
el: Μπορείτε μόνοι σας να ενεργοποιήσετε την προβολή της/τους από τη <a href="%s">σελίδα προφίλ</a> σας.

en: You can't do that!
el: Δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό!

en: You got back several jobs from translation and they now appear on your site.
el: Σας επιστράφηκαν αρκετές εργασίες από τη μετάφραση και τώρα εμφανίζονται στον ιστότοπό σας.

en: You haven't set your synchronization preferences for these %s: %s. Default value was selected.
el: Δεν έχετε ορίσει τις προτιμήσεις συγχρονισμού σας για αυτές τις %s: %s. Επιλέχθηκε η προεπιλεγμένη τιμή.

en: You may need to contact your server administrator or your hosting company to install this extension.
el: Ίσως χρειαστεί να επικοινωνήσετε με τον διαχειριστή του διακομιστή σας ή την εταιρεία φιλοξενίας ιστοτόπων σας για να εγκαταστήσετε αυτή την επέκταση.

[ctx: You may need to {re-save the site permalinks} - 1/2]
en: You may need to %s.
el: Ίσως χρειαστεί να %s.

[ctx: You may need to {re-save the site permalinks} - 2/2]
en: re-save the site permalinks
el: αποθηκεύσετε εκ νέου τους μόνιμους συνδέσμους του ιστοτόπου

en: You need to configure WPML before you can start translating.
el: Πρέπει να ρυθμίσετε το WPML πριν μπορέσετε να ξεκινήσετε τη μετάφραση.

en: You need to configure at least one more language in order to access "Theme and plugins localization" and "Media translation".
el: Θα πρέπει να διαμορφώσετε τουλάχιστον μία ακόμη γλώσσα για να έχετε πρόσβαση σε "Τοπική προσαρμογή θέματος και προσθηκών" και "Μετάφραση πολυμέσων".

en: You need to deactivate the separate plugin.
el: Πρέπει να απενεργοποιήσετε την ξεχωριστή προσθήκη.

en: You need to enable WPML's Translation Editor, to translate conveniently.
el: Για να μεταφράζετε άνετα, πρέπει να ενεργοποιήσετε τον Επεξεργαστή μετάφρασης του WPML.

en: You're all done. From now on, all new media files that you upload to content will receive a language. You can automatically duplicate them to translations from the post-edit screen.
el: Τελειώσατε. Από εδώ και στο εξής, όλα τα νέα αρχεία πολυμέσων που μεταφορτώνετε στο περιεχόμενο θα λαμβάνουν μια γλώσσα. Μπορείτε να τα αναπαράγετε αυτόματα σε μεταφράσεις από την οθόνη μεταγενέστερης επεξεργασίας.

en: Your WPML installation may cause problems with Block editor
el: Η εγκατάσταση του WPML μπορεί να προκαλέσει προβλήματα με τον Επεξεργαστή μπλοκ

en: Your blog page does not exist or its translation is not published in %s.
el: Η σελίδα του ιστολογίου σας δεν υπάρχει ή δεν έχει δημοσιευτεί στο %s.

en: Your browser doesn't seem to be allowing cookies to be set.
el: Το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν σας επιτρέπει να χρησιμοποιείτε cookies.

en: Your home page does not exist or its translation is not published in %s.
el: Η αρχική σελίδα σας δεν υπάρχει ή η μετάφρασή της δεν έχει δημοσιευτεί στο %s.

en: Your menu includes custom items, which you need to translate using WPML's String Translation.
el: Το μενού σας περιλαμβάνει προσαρμοσμένα αντικείμενα, τα οποία πρέπει να μεταφράσετε με τη χρήση της μετάφρασης συμβολοσειράς WPML.

en: Your php.ini file is located at
el: Το αρχείο σας php.ini βρίσκεται στο

en: Your rating:
el: Η βαθμολόγησή σας:

en: Your site will not work as it should in this configuration
el: Ο ιστότοπός σας δεν θα λειτουργεί κανονικά με αυτή τη ρύθμιση παραμέτρων

en: add
el: προσθήκη

en: add translation
el: προσθήκη μετάφρασης

en: all
el: όλες

en: any language
el: οποιαδήποτε γλώσσα

en: day(s)
el: ημέρα(-ες)

en: default
el: προεπιλογή

en: duplicate
el: διπλότυπο

en: edit terms
el: επεξεργασία όρων

en: edit translation
el: επεξεργασία μετάφρασης

en: eval() availability from Suhosin
el: Διαθεσιμότητα eval() από το Suhosin

en: good for menus that display items as a list
el: για μενού που εμφανίζουν στοιχεία ως λίστα

en: good for menus that support drop-downs
el: για μενού που υποστηρίζουν αναπτυσσόμενες λίστες

en: hidden
el: κρυφή

en: hide
el: απόκρυψη

en: in
el: σε

en: in options, menus, widgets, footer and shortcode
el: σε επιλογές, μενού, widget, κεφαλίδα και shortcode

en: item
el: στοιχείο

en: items
el: στοιχείων

en: learn more
el: μάθετε περισσότερα

en: linked to:
el: συνδεδεμένο στη σελίδα:

en: loading
el: φόρτωση

en: local translator
el: τοπικός μεταφραστής

en: menu items
el: στοιχεία μενού

en: month(s)
el: μήνας(-ες)

en: n/a
el: μη διαθέσιμο

en: none
el: κανένα

en: not translated in current language
el: δεν μεταφράστηκε στην τρέχουσα γλώσσα

en: of
el: από

en: please enter path: absolute or relative to the WordPress installation folder
el: παρακαλούμε εισαγάγετε τη διαδρομή: απόλυτη ή σχετική ως προς τον φάκελο εγκατάστασης του WordPress

en: published
el: δημοσιεύτηκε

en: published or updated
el: δημοσιεύτηκε ή ενημερώθηκε

en: required version: %s
el: απαιτούμενη έκδοση: %s

en: select parent
el: επιλογή γονικού

en: show
el: προβολή

en: some strings might be not registered
el: ορισμένες συμβολοσειρές ενδεχομένως δεν καταχωρίστηκαν

en: string not registered
el: η συμβολοσειρά δεν καταχωρίστηκε

en: this will be your admin language and will also be used for translating comments.
el: αυτή θα είναι η γλώσσα διαχείρισής σας και θα χρησιμοποιηθεί για τη μετάφραση σχολίων.

en: to
el: σε

en: translate
el: μετάφραση

en: translate the base taxonomy slugs with WPML
el: μετάφραση των βασικών slug ταξινόμησης με το WPML

en: translating post categories and custom taxonomies
el: μετάφραση κατηγοριών αναρτήσεων και προσαρμοσμένων ταξινομήσεων

en: untranslated
el: μη μεταφρασμένο

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: week(s)
el: εβδομάδα(-ες)
